Як із козацького отамана та заслуженого працівника освіти перетворитись на хабарника та махінатора, завдавши збитків на 1 млн. 600 тис. грн., уже незабаром почне досліджувати Тернопільський міськрайонний суд.

Наразі директорові ВПУ №4 Романові Півтораку інкримінують цілу низку фінансових порушень, корупцію, експлуатацію дітей і навіть створення злочинної групи. Адже, за даними слідства, адміністратор усе чинив за підтримки одного із заступників та викладача. Проте у коментарях, зокрема нашому виданню, Роман Євстахійович категорично відкидає обвинувачення, наполягає на власній невинуватості.

«Ця справа перебуває на контролі у прокурора області, – зазначив прокурор м. Тернополя Сергій Банах. – Відтак я сам готовий підтримувати державне обвинувачення».

Принагідно нагадаємо, що у лютому ц.р. прокуратурою міста було порушено кримінальну справу проти директора ВПУ №4 Романа Півторака. Причому якщо з початку йшлось про одержання хабара (ст. 368 КК України) та перевищення службових повноважень, а саме – примушування учнів навчального закладу здавати т.зв. «благодійні внески» (ст. 365 КК України), згодом стало зрозуміло, що за 15 років керівництва директор створив справжню імперію диктатури. Кожного семестру з учнів та студентів збирали гроші, причому штрафував навіть сиріт, залишаючи їх по суті без засобів до існування. Також за межами закладу використовувалась праця неповнолітніх. Більше того, хоча учням не вистачало місць у гуртожитку, частину будівлі директор віддав під найм та й сам облаштував собі оселю, зайнявши п’ять кімнат.

Внаслідок вчинення неправомірних дій правам учнів училища було заподіяно тяжкі наслідки у розмірі 1 млн. 600 тис. грн. Тим не менше, невдовзі після затримання пана Півторака суд звільнив з-під варти під 100 тисяч застави, його ж підлеглі (заступник і один з викладачів) перебувають на підписці і також є «невиїзними».

Олена Густенко, “Номер один”