Міська рада нещодавно почала виготовляти проектну документацію будівництва станції примусового перекачування дощових зливових вод та комплексної схеми відведення дощових вод. Досі у Тернополі їх не було. А відтак немає нічого дивному у тому, що під час сильних злив місто фактично пливло. Заступник міського голови Владислав Стемковський, котрий курує комунальну галузь, вважає, що такий безлад у господарці міста допустили попередні керівники.

– Парадоксальна річ. Так «догосподарювалися», що в місті не було комплексної, єдиної системи водовідведення. Були різні підприємства і біля них були якісь локальні відведення дощової води. А так як місто має дуже велику історію, були різні влади, різні уряди і кожен по своєму до цього підходив. В комплексі системи не було. Ми маємо достатньо велике дзеркало збору води, а вона відводиться вже не враховуючи існуючі потужності, – зауважив чиновник.

Комплексну проектну документацію системи водовідведення замовили підприємству «Водопроект». Фахівці мають зробити розрахунки від пікових навантажень до звичайних.

Ще одна серйозна проблема, яка в даний час існує в місті, це постійне підтоплення колектору, що розташований під мостом на вулиці Шептицького. Труба діаметром у 2 метра наполовину заповнена водою. Відтак її пропускна здатність у два рази менша.

– Як варіант, ми розглядаємо будівництво станції примусового перекачування води. Тоді, коли підвищується рівень води в річці, коли йдуть сильні опади в місті, виходячи з того, що колектор підтоплений, то він не може забирати воду з міста. Вона потім просочується через наші підвали, фундаменти, наші дороги, руйнується інфраструктура. Взагалі-то правильно перед тим, як будувати якусь дорогу чи робити будь-який об’єкт – відвести воду. Тому що вода руйнує все, особливо у зимовий період, – пояснює заступник мера.

До речі, тільки вартість робіт з відведення води, наприклад, на вулиці Галицькій обійдеться місту у понад 40 мільйонів гривень. Зрозуміло, що ця сума наразі є непосильною для міського бюджету. Тому очікується, що комплексна система водовідведення з’явиться у Тернополі упродовж 2-3 років.

Читайте на цю тему: