кому дадуть доплатиУ зв’язку із чисельними запитами стосовно визначення категорії громадян, які мають право за умови призначення житлової субсидії сплачувати 10 відсотків середньомісячного  доходу, міська рада повідомляє:

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 № 1156 (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2010 № 621) якщо у складі зареєстрованих та таких, що проживають у житловому приміщенні (будинку), осіб є діти, інваліди першої або другої групи і середньомісячний сукупний дохід на одного зареєстрованого у житловому приміщенні (будинку) громадянина не перевищує 50 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць та якщо у житловому приміщенні (будинку) зареєстровані і проживають тільки непрацездатні громадяни, розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах норми володіння чи користування загальною площею житла та нормативів користування зазначеними послугами за умови призначення житлової субсидії становить 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу, а за придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива – 10 відсотків річного сукупного доходу.

Звертаємо увагу, що:

1 – при визначенні відсотка обов’язкового платежу враховуються особи, які зареєстровані і проживають у житловому приміщенні (тобто ті, які враховуються при визначенні розміру субсидії);

Приклад 1. У будинку зареєстровано 3 особи: двоє пенсіонерів та їх син працездатного віку. Син перебуває в місцях позбавлення волі. Організації – надавачі житлово-комунальних послуг підтверджують, що плата за послуги нараховується на двох осіб.

Ураховуючи, що у будинку зареєстровані і проживають лише дві непрацездатних особи, субсидія призначається виходячи з 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу.

2 – 50 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2011 року становить 447 грн.;

Приклад 2. У житловому приміщенні зареєстровані і проживають мати – інвалід ІІ групи та повнолітня дочка – студентка денної форми навчання, яка не отримує стипендії. Єдиний дохід родини – пенсія матері у розмірі 850 грн.

Ураховуючи, що мати є інвалідом ІІ групи, а середньомісячний сукупний дохід на одного зареєстрованого у житловому приміщенні (425 грн.) не перевищує 50 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (447 грн.), субсидія призначається виходячи з 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу.

За таких обставин у випадку, коли середньомісячний сукупний дохід на одного зареєстрованого у житловому приміщенні перевищить 50 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, субсидія може бути призначена тільки виходячи з 15 відсотків середньомісячного сукупного доходу.

3 – для призначення субсидій до категорії непрацездатних громадян слід відносити інвалідів, дітей, а також пенсіонерів, які досягли встановленого законами України пенсійного віку, в тому числі на пільгових умовах та за вислугою років;

Приклад 3. У житловому приміщенні зареєстровані та проживають двоє осіб: чоловік, інвалід ІІІ групи, та його дружина віком 52 роки, колишній медичний працівник, яка отримує пенсію за вислугу років.

Ураховуючи, що у житловому приміщенні зареєстровані та проживають тільки непрацездатні громадяни, субсидія призначається виходячи з 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу.

4 – нормативними актами з питань надання населенню житлових субсидій не обмежується право непрацездатних громадян на призначення субсидії виходячи з 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу у разі їх працевлаштування;

Приклад 4. У житловому приміщенні зареєстровані та проживають двоє пенсіонерів (пенсії – 900 та 970 грн.), один з яких працює (заробітна плата – 1000 грн.).

Ураховуючи, що у житловому приміщенні зареєстровані та проживають тільки непрацездатні громадяни (пенсіонери), субсидія призначається виходячи з 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу. Обов’язкова плата за житлово-комунальні послуги у даному випадку становить 287 гривень, повідомляє сайт Тернопільської міськради.