На Тернопільщині оголосили про двадцятикілометрову зону нагляду через спалах африканської чуми у Збаразькому районі. До цієї зони належить 93 населених пункти Тернопільського, Збаразького, Підволочиського, Зборівського та Лановецького районів. На цій території ветлікарі регулярно обстежують худобу щодо наявності вірусу.

Ситуація з африканською чумою та пташиним грипом в області контрольована, –  запевняють у держпродспоживслужбі. Упродовж місяця нових випадків загибелі худоби виявлено не було. Але поки що триває карантин.

«Карантин було оголошено 19 січня через масову загибель свиней у Збаразькому районі. На щастя, за останній місяць нових випадків гибелі худоби від АЧС не виявляли, якщо позитивна тенденція простежуватиметься і далі, то карантин буде знято на початку березня. У районах, які належать до зони нагляду, наразі проводяться регулярні дослідження. Ветеринари переписали усіх свиней на цій території, а загиблу худобу досліджують на наявність вірусу. Щодо пташиного грипу, то негативна тенденція також зупинилася», – каже заступник начальника держпродспоживслужби в Тернопільській області Володимир Богоніс.

Нагадаємо, карантин через пташиний грип оголосили у січні на трьохкілометровій території поблизу с. Вільховець Борщівського району на річці Дністер. Там від пташиного грипу загинуло більше 20 білих лебедів. Однак, на щастя, останнім часом це захворювання не проявлялося.