Переводити в електронний формат книги авторів краю за допомогою портативного сканера та популяризувати їхню творчість завдяки відеороликам зможуть незабаром в Тернопільській обласній бібліотеці для молоді.

Таку можливість книгозбірня отримала завдяки перемозі у кількох конкурсах. Зокрема у квітні бібліотека виборола перше місце за напрямком “Інноваційні проекти бібліотеки в навчальній діяльності” на ярмарку інноваційних послуг та електронного самоврядування у Києві, повідомляє “20 хвилин”.

– Ми представили проект, який реалізовуємо із січня цього року, – “WEB 2.0 на вашу користь”, – розповідає заступник директора Тернопільської обласної бібліотеки для молоді Леся Гук. – У тренінговому центрі проводимо заняття для вихованців дитячих будинків, представників організацій інвалідів області, працівників бібліотек.

Перемогу у такому конкурсі бібліотекарі вважають дуже важливою на шляху розвитку їхньої книгозбірні. Адже за першість було з ким змагатися – на ярмарку свої роботи представляли у різних напрямках 40 найкращих бібліотек України. У подарунок тернопільські переможці отримали портативний сканер.

– Пристрій дозволяє дуже швидко відсканувати сторінки і перевести в електронний варіант, – пояснює Леся Гук. – Це дуже нам потрібно, адже на часі – формування електронних баз краєзнавчої літератури. Звісно, за домовленістю з авторами.

Окрім того, бібліотека перемогла у конкурсі проектів розвитку місцевих громад ініціативи “Лідер бібліотечної справи-ІІ” за проект “Творчість молодих в он-лайн: літературний відео-підкаст “Провесінь Тернопілля”.

– Конкурс оголосили ще у вересні минулого року. Для участі у ньому ми заповнювали анкети, відповідали на запитання. Потім серед усіх охочих відібрали 50 чоловік. У цю групу потрапила і я, – додає Леся Гук. – Завдання, яке поставили перед учасниками, полягало у написанні проектів співпраці з місцевими громадами.

Суть створеного пані Лесею проекту – співпраця з обласноюї організацією “Спілки письменників України”, молодими літераторами краю та з кафедрою журналістики педагогічного університету.

– Ми запропонуємо письменникам, які вже мають власні видані книги, популяризувати свою творчість за допомогою Інтернету та Web 2.0, зокрема підкастів, – пояснює пані Гук. – Так, будемо створювати серію відеороликів про літераторів та розміщувати на сайті Podсaster.org.ua. Інтерв’ю у них братимуть студенти-журналісти педуніверситету. Стартуватиме проект у вересні.

Втім, це не єдині перемоги, що сприятимуть розвитку закладу. Адже у червні за досвідом у Данію поїде керівник центру “Вікно в Америку для майбутніх лідерів”.

– Наша працівниця Ірина Грохольська стала стипендіатом програми “Бібліоміст” на участь у міжнародній конференції Next Library 2011 у місті Орхус, – додає Леся Гук. – Це дуже престижно для нас! Адже для участі у конференції організатори відібрали з України лише двох бібліотекарів – з Тернополя та Вінниці.