Жителі краю мають право проголосувати вдома, якщо здоров’я не дозволяє прийти на дільницю. Це передбачено Законом «Про вибори Президента». Щоб скористатися можливістю, потрібно представити медичну довідку і написати заяву до виборчої комісії.

«Підставою, щоб голосувати вдома можуть бути проблеми із опорно-руховим апаратом, інвалідність, слабозорість, тощо. Таку довідку може видати ваш сімейний лікар, терапевт або лікуючий лікар.
Виборець має звернутись із власноручно написану заяву з проханням забезпечити йому голосування за місцем його перебування із зазначенням місця перебування виборця, в тому числі це може бути домашня адреса. Заяву можна передати на виборчу дільницю також рідними, родичами, сусідами чи іншими особами. В неділю, 21 квітня з 8.00 до 19.00 год. чекати вдома або за місцем свого перебування, яке було вказане в заяві, членів дільничної виборчої комісії. Мати при собі паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України для отримання виборчого бюлетеня.
Якщо ви не можете самостійно заповнити бюлетень через проблеми із здоров’ям вам у цьому може допомогти хтось із рідних, близьких, сусідів, із ким ви живете разом. Але ні в якому разі цього за вас не можуть зробити члени дільничної виборчої комісії, офіційні спостерігачі», – розповідає директор центру суспільних досліджень «Поліс».

Додамо, у першому турі виборів під час голосування на дому в області забракувало скриньок. Цю проблему обіцяють вирішити до початку другого туру виборів Президента.

Софія Романська