Міністерство охорони здоров’я в середу оприлюднило наказ про запровадження обов’язкового щорічного медичного огляду громадян. У такий спосіб у МОЗ розраховують одержати уявлення про стан здоров’я населення.

У міністерстві також відзначають, що диспансеризація може бути запроваджена вже в 2011 році, і не виключають, що щодо осіб, які пред’явили фальшиві довідки про її проходження, будуть застосовані санкції, аж до кримінального переслідування.

Передбачається, що дільничний лікар буде планувати медогляди всіх громадян, що проживають на території обслуговування поліклініки, і вести персоніфікований облік тих, хто пройшов диспансеризацію.

У рамках медогляду обов’язковими будуть вимір росту, ваги, артеріального тиску, перевірка гостроти слуху і зору, аналіз крові і сечі, рентген грудної клітки, маммографія й ультразвукове обстеження простати для чоловіків.

Результати досліджень будуть записуватися в спеціальну анкету, розроблену Мінздравом. Можна лише уявити який дурдом творитиметься біля кабінетів УЗД та ін., коли і зараз потрапити на обстеження проблема. Зате буйним квітом розцвітуть хабарі за фіктивні довідки, вимагання цих самих довідок для отримання інших довідок, як це вміють робити в нашій країні.