Короткий аналіз телевізійного ринку Тернопільщини в контексті прийнятого Нацрадою рішення.

.

Як відомо, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення 15-18 серпня цього року не без сенсацій розприділила цифрові частоти серед національних та регіональних телемовників (детальніше: http://www.telekritika.ua/dvb/2011-08-19/65138).

Згідно з задумом чиновників, після 2015 року аналогове телебачення зникне як таке, а цифровий базовий пакет зможуть дивитися лише ті глядачі, хто матиме спеціальну цифрову приставку до телевізора. В звичному режимі продовжуватимуть діяти на ринку ті, хто виходить через супутник або мережі кабельних операторів.

Таким чином, за неповних три з половиною роки як телеглядачам, так і телеканалам необхідно підготуватися до нової реальності. Що очікує тернополян і як може бути перерозподілений ринок – про це наше коротке дослідження.

ТТБ

Державні телерадіокомпанії отримали право мовлення в цифровому форматі без будь-яких проблем. Враховуючи, що суспільне телебачення – це швидше мрія політиків, оскільки ніяких конкретних дій в цьому напрямку не робиться, то використовувати наявну матеріальну базу державників, окрім, як інформаційного обслуговування влади, просто нема для чого. Найімовірніше, що для обласних телерадіокомпаній просто закуплять нову апаратуру – ото і всі зміни, які можуть статися.

ТВ-4

Це перший недержавний телеканал в нашій області, який має не лише свою історію, але і хорошу мережу покриття: їх частково «ловлять» навіть в сусідніх областях. І саме цей телеканал може зникнути з голубих екранів. ТВ-4 не отримало права на цифрове мовлення і сьогодні його немає ні в кабельній мережі, ні у «супутнику». У дивній ситуації зараз перебувають як власники каналу, так і персонал. Навряд, що канал за таких умов можна успішно продати, як і немає сенсу вкладати в нього бодай якісь кошти. Зрештою, персонал може успішно перекочувати на нову фірму, яка виграла цифрову частоту по Тернопільщині.

ІНТБ

Цей телеканал теж програв боротьбу при розподілі «цифри». Але інтб-шники мають надійні тили: вони транслюються в мережі кабельного оператора «Колумбус» та в мережі супутникового оператора «К+». А аналогової частоти цей телеканал не мав взагалі. Хоча навіть неозброєним оком видно, що ІНТБ розвивається дуже динамічно, а після зміни власників позаминулого року, вже цьогоріч там змінився директор. Це може бути пов’язане з тим, що телеканал намагатиметься частково відхопити ринок ТВ-4 і матиме хороші стартові умови проти нового гравця.

ТТС

Телеканал, який пов’язують з іменем сина міського голови у 1998-2002 роках Анатолія Кучеренка так і не став повноцінним мовником. Мінімум власного продукту, який і так трансформують з мережі Інтернет не дозволив йому знайти хоч якусь свою аудиторію. Цього року телеканал протягом якогось часу навіть не виходив в ефір, що породило чутки про його перепродаж. Сильною стороною ТТС є присутність в кабельних мережах, що може вплинути на ціну його продажу, якщо власники дійсно мають таке бажання.

ТОВ «ТВ Вибір»

Це і є назва підприємства, яке виграло цифрову частоту по Тернопільщині. Воно також транслюватиме «картинку» у Волинській, Закарпатській, Рівненській та Львівській областях. Поки що інформації про це підприємство у відкритих джерелах – немає.

У регіональних компаній ще залишається можливість податися на повторний регіональний конкурс. Члени Нацради вже оголосили його проведення. Умови участі буде змінено, щоб кілька телекомпаній могли об’єднатись або знайти інший спосіб забезпечити цілодобове мовлення на одній частоті.