Сьогодні у книгозбірні нашої області передали примірники книги одного з основоположників українського націоналізму Дмитра Донцова «Хрестом і мечем».

Видання вийшло у світ з ініціативи голови Тернопільської облради Олексія Кайди. Він наголосив, що як націоналіст і людина, що сповідує націоналістичну ідеологію зобов’язаний культивувати, допомагати якнайширшому колю людей ознайомитись з працями провідних українських ідеологів, і зокрема Дмитра Донцова. Звернув увагу Олексій Кайда і на те, що він є земляком Донцова, оскільки той родом з Мелітополя, а голова облради – з Бердянська. Тому, даючи відповіді на запитання, звідки він такий взявся, завжди відповідає: «Звідти звідки і Донцов. Алже не секрет, що основні ідеологи української нації були представниками Великої України», – наголошує він.

Виданням книги Донцова Олексій Кайда планує започаткувати цілий цикл видань ідеологів українського націоналізму.

Загалом сьогодні у бібліотеки Тернопільщини було передано 300 книг «Хрестом і мечем». Як зауважив директор обласної наукової універсальної бібліотеки Василь Вітенко, кожна третя книгозбірня нашої області отримає примірник цієї книги.

Адріана Макаренко, За Збручем

фото: 20 хвилин