Молоді люди, які зголосились на несправжнє одруження, вважають його генеральною репетицією майбутнього візиту до РАЦСу. Організатори ж переконані: навіть жартівлива “розписка” дозволить студентам по новому глянути і на коханих, і на створення сім’ї.

Два десятки пар в один день встали на вишиваний рушник і навіки поєднали свої долі. Серця їхні б’ються від хвилювання, а руки тремтять. Молодята клянуться одне одному, звучить вальс Мендельсона, обмінюються обручками, палкий поцілунок, крики “гірко” та радість друзів – і все це в холі головного корпусу педагогічного університету.

Щоправда, обручки – біжутерія, замість шампанського – газировка, жінка-реєстратор – студентка, а обітниці та свідоцтва про одруження – жартівливі. Так відбувався “СтудЗАГЗ” – захід, який провели члени студради та студенти педагогічного університету. А ось почуття та емоції, як розповідали самі молодята, – справжні, так само як і наміри більшості пар за рік-два одружитися офіційно.

“Ми кохаємо одне одного”

Аби одруження не шкодило навчанню, початок роботи “ЗАГСу” призначили на пообідню пору в день студента – 17 листопада. Вимог до охочих стати на весільний рушник було лише дві: хоч один з пари повинен бути студентом ТНПУ, а при собі необхідно мати обручки. Все інше влаштували студенти-організатори. Зала для одруження – прикрашений кульками хол. Посередині арка з тих же кульок, а перед нею стіл реєстратора. Збоку чекають музики з інструментами (також студенти вузу – прим. ред.). Приміщення по периметру заповнене глядачами. Як з’ясували згодом – друзі та одногрупники прийшли підтримати молодят. Першими розписались студент 4-го курсу педагогічного Олексій Дунаєвський та студентка 2-го курсу технічного університету Анна Шибіста.

– Ми кохаємо одне одного, – каже Олексій. – Тому й вирішили взяти участь у заході. Сподобалось. Трішки відчули як це. По-справжньому, думаю, одружимось після закінчення навчання. Треба ж якось підготувати основу для сім’ї.

Дівчина позицію свого, тепер уже студентського чоловіка, підтримує. У майбутньому, як переконана, вони одружаться.

– Зустрічаємось давно, – каже Анна. – Маємо намір одружитись по-справжньому.

Поки спілкуємось з першими одруженими, реєстратор встигла поєднати в сім’ю ще дві пари. Свято продовжується. Лунає музика, брязкіт келихів, привітання друзів. Вітають не просто словами, а з криками радості, обіймами. Після розписки цілими компаніями йдуть, як пояснюють, відсвяткувати за кавою. Ми ж тим часом знайомимось з іншою щойно створеною подружньою парою. Студентка 3-го курсу педагогічного Аліна Міщук та її половинка підприємець Юрій Федорів, який навчання закінчив, вважають візит до “СтудЗАГСУ” генеральною репетицією справжнього одруження. Зустрічаються молоді люди вже рік, але про те, що закохані – зрозуміли одразу.

– Таке одруження – своєрідна репетиція перед вступом у шлюб, своєрідна підготовка. Це досить цікаво і хвилююче, – каже Аліна. – Сподіваюсь, у майбутньому моя друга половинка буде моїм справжнім чоловіком.

Наречений, до слова, навіть не піддає сумніву те, що справжнє одруження буде. Свою дівчину називає тією, з ким готовий прожити все життя.

“Для більшості – репетиція”

Розповіли молодята і про своє знайомство, якого, до речі, взагалі не планували і не хотіли.

– Познайомились ми на дискотеці, – розповідає Юрій. – Аліна прийшла з подругою, яка розійшлась із хлопцем, аби її розрадити. Я, навпаки, щоб відзначити весілля друзів. Там і познайомились. Я вже тоді зрозумів, що закохався.

Захід проводять лише вдруге, але рівень підготовки в порівнянні з минулим роком – зріс.

– Цього року краще підготувались, – каже перший заступник голови студентської ради педагогічного університету Наталія Рекуляк. – Навіть з обручками – минулого року ми їх малювали, а цьогоріч – молодята приносили з собою. Можливо, хтось і справжні принесе, бо минулого року дві чи три пари так і зробили. Всі, хто бере участь і задіяні, – студенти.

Щоправда, кількість молодят цьогоріч дещо менша ніж торік, визнають організатори. Але це на краще, вважають студенти.

– Цьогоріч більш серйозний підхід і до організації і до пар. Самі молоді люди це знають. Для більшості це – генеральна репетиція, – говорить співорганізатор заходу Галина Горба. – Звичайно, якщо хтось сьогодні надумає під впливом одружитись – це не проблема.

Загалом “СтудЗАГС” працює для того, як пояснили організатори, аби студенти перш ніж по-справжньому одружуватись, спочатку спробували таким способом перевірити себе. Бо навіть несправжнє одруження і жартівливі клятви змушують їх по-новому подивитись одне на одного, на сім’ю і на відповідальність, яка чекає їх у майбутньому.