Тендери на утримання доріг у Тернопільській області виграли ті ж самі фірми, які цієї зими не справилися з прибиранням снігу. 

Про це повідомив нардеп з Тернопільщини Ігор Василів, пишуть Тернополяни.

“Тендери на експлуатаційне утримання доріг Тернопільщини виграли фірми, які запропонували ціну на 50-80% нижчу за очікувану. Кажуть, все буде “якісно”, бо мають автоматизовану систему надання послуг та суперпупер налагоджені бізнес-процеси.  Прозорро просить їх пояснити таку аномально низьку ціну, – констатує Ігор Василів. – Наприклад, очікувана вартість експлуатаційного утримання доріг місцевого значення Кременецького району була більше 14 млн грн, а переможцем аукціону стала фірма, яка запропонувала ціну в 4 млн грн., тобто більш ніж в 3,5(!) рази нижче за очікувану вартість робіт”.

За словами нардепа, у своєму листі-обґрунтуванні запропоновану аномально низьку ціну переможець аукціону пояснив “майстерністю своїх фахівців, ретельним вибором будматеріалів, безперервним вдосконаленням технологій ремонту доріг та використанням інноваційних підходів”.

“Що це за “інноваційні підходи” мешканці Тернопільщини, зокрема і мого, 164-го округу, мали можливість спостерігати під час нещодавніх снігопадів, коли багато з сіл тижнями були відрізані від зовнішнього світу, а дороги до деяких з них не прочищені досі. В результаті замість дорожніх служб дороги самотужки чистили самі громади та місцеві аграрії. Відповідальні ж за ці ділянки доріг є ті ж фірми, які тепер знову перемогли у тендерах на експлуатаційне утримання тих самих доріг, але за ціною від 2 до 3,5 разів нижчою за очікувану вартість, – наголошує Ігор Василів. –  Очевидно, що ні про яку “високу якість робіт, що здійснюються за новітніми технологіями”, як у своїх листах-обґрунтуваннях пишуть переможці цех тендерів, мова йти не може і мешканці громад Тернопільщини в цьому самі вже пересвідчилися”.

Як стверджує нардеп, це радше неприкрите бажання знову безкарно роздерибанити чергові десятки мільйонів платників податків. Зараз же ці дерибанщики проситимуть грошей за “роботи” в лютому.

“Я ж проситиму всі контролюючі органи перед підписанням ретельно перевірити всі акти виконаних робіт за цей період. Не може такого бути, що чистять дороги люди, а гроші за це отримують фірми, які не здатні виконати своїх зобов’язань, – підсумовує Ігор Василів. – Щодо виграних тендерів дерибанщиками з аномально низькими цінами, хочу повідомити наступне – якщо комусь підходять такі “інноваційні технології” зі знижкою в 50-80%, коли ні сніг не чиститься належним чином, ні ями не латаються, то нашим громадам точно ні. Саме тому ініціюватиму зміни до законодавства, щоб передати експлуатаційне утримання доріг місцевого значення самим громадам, як це є зараз у всіх західних країнах. І ця зима вчергове показала, що ніхто краще не зможе утримувати місцеві дороги, ніж самі ж територіальні громади”.