Начальник управління сім’ї, молодіжної політики, спорту і туризму міськради Микола Круть не володіє інформацією щодо порушення кримінальної справи через зловживання при реконструкції тернопільського стадіону на понад 3 мільйони гривень.

Про це чиновник сказав вчора на прес-конференції, відповідаючи на запитання журналіста.

– Не знаю, з яких джерел отримана ця інформація. Відбуваються перевірки, відповідні служби перевіряють. Поки що ми ніякого підтвердження щодо того, що там були порушення на такі суми ми не маємо, – повідомив пан Круть.

Водночас директор міського стадіону Ярослав Колісник орієнтується у справі більше за начальника профільного управління, яке і було розпорядником коштів.

– Щодо тих 3,5 мільйонів гривень, то це питання суто процедурне. Ніхто не звинувачує нікого в тому, що гроші використані не за цільовим призначенням. Це є на рівні непорозуміння самої процедури. Тому що тендер 10 мільйонів 504 тисячі гривень виграло ТОВ «Добробут». А кошторисна вартість реконструкції стадіону, без освітлення, становить 12,2 мільйона гривень. В тендерній сумі 10 мільйонів 504 тисячі, по ходу робіт, з’явились незаплановані додаткові роботи. Наприклад, не планувалося шпаклювання і реконструкція самих трибун. Думали, що вони в нормальному стані. Коли почали робити, знімати дерев’яні лавки, обрізати кутники і так далі, ноги провалювались назовні, як решето. Одна трибуна взагалі була провалена. Повністю були провалені залізобетонні плити і по ходу йшли додаткові роботи, які не були враховані  проектно-кошторисною документацією. Хоча за рамки 12,2 мільйонів ніхто не вийшов. Це стосується суто процедурних питань, – пояснив керівник стадіону.

Загалом на реконструкцію спортивної арени було витрачено більше 16,5 мільйонів гривень. З них – 2, 3 мільйона «потягнуло» освітлення, 1,3 мільйона витратили на табло. Решта грошей – це  будівельно-монтажні роботи.

– Я розумію, що сьогодні можна ставити питання по-різному і когось звинувачувати у тому, що десь не до кінця дотриманий закон. Але знову ж таки кажу, це суто процедурні питання. Ніхто не звинувачує ні будівельників, ні управління, через яке йшло фінансування стадіону, в тому, що хтось ці гроші чи привласнив, чи використав не за цільовим призначенням, – наполягає Ярослав Колісник.

У прес-службі обласної прокуратури «За Збручем» підтвердили, що кримінальна справа за зловживання під час реконструкції дійсно була порушена ще у січні цього року. Тоді мова йшла про 3,5 мільйони гривень, які посадовці управління сім’ї, молодіжної політики, спорту і туризму перерахували підряднику за роботи, не передбачені проектно-кошторисною документацією з реконструкції стадіону. У ході досудового слідства ревізією Державної фінансової інспекції була підтверджена сума у 270 тисяч гривень. На даний час слідство ще триває. Тому ставити остаточну крапку у цій справі ще зарано.

Читайте на цю тему: