Із 2006 року Тернопільщина не отримала ні копійки на житло інвалідам, які постраждали від вибуху на Чорнобильській АЕС. З незрозумілих причин роковини майже не відзначатимуть на державному рівні. А людей, які до сьогодні відчувають наслідки аварії на атомній електростанції, не підтримають ані морально, ані фінансово, – каже голова обласної організації спілки «Чорнобиль» Олександр Харитонов.

– Люди, які постраждали, які віддали здоров’я при ліквідації наслідків аварії, купують лікарські засоби за власні кошти. Сьогодні, в переддень цієї сумної дати, люди більше активізуються. У мене сьогодні розривається телефон: люди не можуть придбати в аптеках міста ліки за безкоштовними рецептами. Держава ще минулого року заборгувала перед тими аптеками величезні кошти, а в цьому році гроші до сих пір не поступали, – каже Олександр Харитонов.

На Тернопільщині зафіксовано дев’ять забруднених населених пунктів, які входять у так звану «Чорнобильську зону». Людям, які мешкають на цих територіях, необхідно регулярно оздоровлюватися та обстежуватися у лікарів. Адже наслідки катастрофи на Чорнобильській АЕС і досі небезпечні, каже професор Тернопільського медичного університету імені Івана Гобачевського Арсен Гудима. За його словами, найбільше люди хворіють на рак щитовидної залози.

Представники Міністерства з надзвичайних ситуацій, у свою чергу, переконують, що у разі необхідності готові до ліквідації всіх аварій.

26 квітня виповнюється 25 років з моменту катастрофи, яка призвела до суттєвих змін не лише в Україні, Білорусії та Росії, а й в усьому світі, повідомляє телеканал ІНТБ.