Прокуратурою Чортківського району порушено кримінальну справу стосовно жительки одного із сіл району за ст. 166 КК України, за фактом злісного невиконання обов’язків по догляду за дітьми, що спричинило тяжкі наслідки.

Про це повідомили у прес-службі прокуратури Тернопільської області.

Дослідчою перевіркою встановлено, що 28-річна жителька одного із сіл, маючи на утримані 4-ох малолітніх дітей, злісно ухиляється від їх виховання, не забезпечує їм належних умов проживання та лікування. Багатодітна мати живе на грошову допомогу своїх діток, але використовує гроші не за призначенням.

Більше того жінка дозволяє собі на кілька місяців залишати дітей, не забезпечуючи їм належних умов проживання, харчування та навчання. Поки дітей годують та бавлять дідусь та бабуся, жінка безтурботно живе у подруги в Тернополі та весело проводить своє дозвілля. І це при тому, що у цій родині найстаршій дівчинці всього лише 8 рочків, у неї є ще двоє молодших сестричок 6-річного та 2-річного віку та молодший братик 4-річного віку.

Жінка не взялась за розум навіть після того, як впродовж минулого року Чортківським районним судом її тричі було притягнуто до адміністративної відповідальності за невиконання обов’язків по догляду за дітьми.

Крім цього, не дивлячись на неодноразові заходи профілактичного впливу та попередження служби у справах дітей Чортківського РДА, з боку медичних працівників сільського фельдшерського-акушерського пункту, мати продовжувала злісно не виконувати встановлених законом обов’язків по догляду за дітьми та категорично відмовлялась від стаціонарного лікування найстаршої 8-річної донечки.
Як наслідок, 20 грудня минулого року дівчинка поступила на стаціонарне лікування у психіатричне відділення обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні з діагнозом: “розлад психологічного розвитку, загальний недорозвиток мови II рівня, дислалія, синдром психомоторної та емоційно-вольової нестійкості”.

Більше того, згідно з виписки історії хвороби, дитина недочуває, мова недорозвинута, рахує за порядком тільки до 5, кольорів та пір року не знає, а шкільні знання у неї взагалі відсутні. Згідно ж з витягу із протоколу діагностичного засідання обласної психолого-медико-педагогічної консультації дівчинці рекомендовано корекційне навчання і виховання за програмою спеціального навчального закладу та обстеження в Київському інституті отоларингології.

Вражає той факт, що за час перебування дитини на лікуванні з 20 грудня минулого року по 13 лютого поточного року, мати лише один раз навідалася до донечки.