Учасники колись визнаного Україною та світом Народного хору, який із 1968 року творив при Тернопільському об’єднані бавовняних фабрик «Текстерно» та припинив свою діяльність наприкінці дев’яностих, знову заспівали разом.

Своєю творчою зустрічю вони вшанували сто п’ятдесяту річницю смерті Тараса Шевченка, повідомляє телеканал TV-4.

Народний хор при Тернопільському бавовняному комбінаті ще у 1968 році організував визнаний поет і композитор Іван Кобилянський. Фактично всю, понад сорокарічну діяльність хору він був його керівником. Свою зустріч народний хор присвятив не лише «Кобзареві», але і пам’яті свого керівника, який десятого березня, чотирнадцять років тому, пішов із життя.

– Після того ще нами два роки керував Ігор Яснюк зі «Світозарів», але «Текстерно» почало розпадатися і дуже багато наших людей виїхало за кордон, наші люди є учасники хорів у Греції, Іспанії, Португалії, дзвонять до нас, спілкуються з нами, зустрічаються, з-за кордону приїжджають і все. Сьогодні ми зібрали колектив такий, щоб учасники хору – нас буде двадцять п’ять чоловік, яких могли зібрати, – поспівали, – каже учасниця Народного хору імені Івана Кобилянського Галина Зьомко.

У часи процвітання народного хору на виступи їздило від тридцяти п’яти до шістдесяти хористів. Загалом через хор при «Текстерно» перейшло близько п’ятисот людей. За своїх кращих часів хор мав народну славу та визнання не лише на рідній Тернопільщині.

В Німеччині ми були, у Польщі, Росії, Білорусі, Прибалтиці. Багато маємо нагород. Дуже багато пісень співали – білоруські, болгарські пісні виконували, – пригадує Галина Зьомко.

Тепер, коли за багато років учасники народного хору імені Івана Кобилянського знову зустрілися, аби разом заспівати, вони сподіваються відновити повноцінну діяльність і єдине, що поки їх зупиняє – відсутність достойного керівника.