Депутати обласної ради підтримали сьогодні на сесії депутатський запит Ярослава Галяса (ВО «Свобода») до голови облради та прокурора Тернопільської області. У ньому депутат, посилаючись на письмову заяву депутата Борщівської районної ради, жителя села Іване-Пусте Борщівського району Ігоря Гаврилюка, повідомляє про неправомірні дії працівників Борщівського райвідділу міліції.

Як стверджує районний депутат, двоє працівників, з яких тільки один показав посвідчення капітана карного розшуку на прізвище Головатюк Віктор, після 18.00 години без аргументованих пояснень, посилаючись на усний наказ в.о. начальника Борщівського РВ УМВС України, запропонували Ігорю Гаврилюку поїхати з ними до району. Мовляв, надійшла анонімка, що у нього є зброя.

– Цей депутат дійсно є мисливцем. Він їм показав своє мисливське посвідчення, але це їх не переконало. Тоді, коли він відлучився зі свого обійстя, вони зробили огляд його подвір’я, перестрашили двох дітей. Одна дитина цього депутата дитина-інвалід. Потім цілу ніч у дитини була істерика, як стверджує депутат. І зупинило цих двох працівників тільки одне, що був спущений мисливський пес і коли почалися сходитися сусіди, які добре знають цього заявника і стали на його захист, вони зібралися і поїхали, – розповів Ярослав Галяс.

Інцидент стався на самий Великдень – 15 квітня.  При цьому міліціонери начебто погрожували застосувати силу і вели себе досить брутально. На думку Ярослава Галяса, таким чином відбувається тиск по відношенню до депутатів, які в певний спосіб проявляють свою позицію в стінах районної ради. Тому депутат облради просить прокуратуру перевірити дані факти, вжити заходів прокурорського реагування та притягнути винних осіб до відповідальності. Депутатський запит підтримало 62 із 81 зареєстрованого в залі депутата.