Антимонопольний комітет надав висновок щодо підвищення тарифів у маршрутках Тернополя.

брудний автобус в ТернополіТричі за останніх два тижні виходили на пікет тернопільські перевізники. Вони вимагають у міської ради підвищення тарифів на проїзд у маршрутках. Начальник управління транспорту Ігор Мединський щоразу каже, що, як тільки надійде відповідь від комісії з тарифоутворення та Антимонопольного комітету, це питання буде винесене на розгляд виконавчого комітету.

Тернопільське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України свої висновки сьогодні оприлюднило. У них, зокрема, нагадується, що встановлення тарифів щодо оплати побутових, комунальних, транспортних та інших послуг належить виключно до повноважень виконавчого комітету міської ради. А з Антимонопольним комітетом погоджуються рішення, які можуть вплинути на конкуренцію. Це стосується і додержання виконкомом порядку встановлення цін і тарифів. Однак аж ніяк не їхнього граничного розміру.

Антимонопольний комітет опрацювавши матеріали, що стосуються встановлення нових тарифів на перевезення пасажирів, не зміг зробити однозначний висновок щодо об’єктивності даних пасажиропотоку у місті Тернополі. Оскільки вони не підтверджені копіями чи витягами з первинних документів (щодо фактичних показників). Також відсутня будь-яка інформація про результати обстеження пасажиропотоку, як того вимагає відповідна Методика.

Тому Антимонопольний комітет наголошує виконкому міськради при перегляді тарифів на перевезення пасажирів врахувати забезпечення балансу між платоспроможним попитом на послуги та обсягом витрат на їх надання, із врахуванням рівня середньої зарплати в місті Тернополі.

Також для порівняння подані і тарифи на перевезення пасажирів у автобусах, що працюють в режимі маршрутного таксі, в інших обласних центрах України. Зокрема, 2 гривні (станом на 1 лютого цього року) коштує проїзд у Івано-Франківську, Кіровограді, Луцьку, Львові, Миколаєві, Рівному, Сумах, Ужгороді, Херсоні. Також є частина маршрутів з таким же тарифом, як і у Тернополі, в Києві, Донецьку та Запоріжжі. В окремих областях вартість перевезення пасажирів у маршрутках є вищою за 2 гривні. Це у Сімферополі, Житомирі, Луганську, Одесі, Хмельницькому, Чернівцях, Чернігові. Також є частина маршрутів з тарифом у понад 2 гривні у Вінниці, Дніпропетровську, Донецьку, Запоріжжі, Києві, Харкові та Севастополі.