В Тернопільській ОДА засідали чиновники та продуктовики. Радилися, що робити з борошном і хлібом та іншим їстивним добром. Начальник управління економіки Василь Гецько хоче нед опустити дестабілізації цін на продукти, і привести їх  у відповідність з діючим законодавством.


Заслухавши інформацію щодо  результатів спостережень за зміною оптових та роздрібних цін у І-ІІ декаді лютого поточного року, члени робочої групи  рекомендували державній інспекції з контролю за цінами в області продовжити боротьбу з порушеннями граничного рівня торговельних надбавок при реалізації регульованих продуктів харчування; в ході проведення моніторингу цін (перевірок) у підприємствах торгівлі вимагати копії декларацій про оптову ціну на регульовані продовольчі товари та декларації зміни оптово-відпускних цін на продукцію, завезену з-за меж області. З метою недопущення безпідставного зростання цін на борошно актуальним стане включення у план перевірок суб’єктів господарювання, які без декларування підвищили ціни на борошно, вироблене на давальницьких умовах.

Головному управлінню АПК доручили внести пропозицію ПП Кильбі М.С. щодо отримання борошна з Аграрного фонду для випікання соціальних сортів хліба.

Також члени робочої групи відзначили збільшення протягом лютого поточного року цін на молоко та масло в умовах зниження закупівельних цін. З’ясувати причин такої диспропорції доручили головному управлінню агропромислового розвитку облдержадміністрації спільно з державною інспекцією з контролю за цінами в області.

В процесі обговорення питання щодо насичення торговельної мережі борошном місцевих виробників борошномельним підприємствам області слід запропонувати для продажу вагове борошно в/г, запровадити обов’язковість видачі декларації про оптову ціну.

Члени робочої групи відмітили позитивний досвід реалізації борошна вагового місцевого виробництва ТОВ «Хмельничанка» та ТОВ «Прогрес», рівень цін на яке залишається найнижчим в порівнянні з іншими торговельними мережами.  При виявленні фактів відсутності борошна в/г у торговельній мережі контролюючим органам слід своєчасно інформувати обласну робочу групу. Потрібно також активізувати роботу щодо виявлення недобросовісних виробників та реалізаторів борошна, які необгрунтовано підвищують ціни.

Наостанок головному управлінню агропромислового розвитку облдержадміністрації учасники засідання рекомендували надати допомогу щодо формування у лютому помольних партій зерна на таких підприємствах, як: ДП «Чортківський КХП», ВАТ  «Бучацький  КХП», філія ДП «Державна продовольчо-зернова корпорація України «Тернопільський КХП».

Що з цього всього вийде побачимо незабаром на цінниках в магазині.