8 червня активісти помітили, що на територію котельні по вул. Купчинського, 14 а у Тернополі заїхала фура із торфом. Мовляв, на час ведення слідчих дій щодо законності роботи торф’яної котельні альтернативне паливо туди не мали б завозити. Втім, кажуть в ТОВ «Тернопільтепло», це не так: усі дії підприємства є законними і воно має на це відповідні дозволи.

Так, після подій наприкінці травня, коли громада та активісти блокували автомобіль з торф’яною крихтою, люди керувалися документом застарілої давності. Як пише інтернет-видання “Тернополяни“, у пред’явленому ними папері йшлося про те, що підприємство не має права працювати, бо дозвіл на роботу, нібито, наданий ТОВ «Тернопільтепло» лише в опалювальний період.

— Зараз ми маємо іншу, нову норму про те, що ми маємо право працювати круглий рік. Ми офіційно звернулися в Державну екологічну інспекцію в Тернопільській області для публічного роз’яснення. У наданій відповіді бачимо, що на сьогоднішній день ми маємо право працювати без будь-яких обмежень у часі, — каже директор ТОВ «Тернопільтепло» Андрій Дмитраш.

Тож усі дії громади та активістів, які перешкоджають роботі підприємства, є незаконними. Адже вриватися на територію котельні, а це об’єкт підвищеної небезпеки, що дозволяв собі активіст Ігор Котляр, прикриваючись посвідченням помічника депутата міськради, є відверто абсурдним. Взагалі, згідно правил, аби просто потрапити на територію котельні, кожен повинен пройти інструктаж, одягнути необхідне спорядження, отримати дозвіл. Та цього, звісно, не було.

— Все це можна назвати не інакше як криміналом зі сторони деяких активістів, які шукають дешевого піару. Тому, в свою чергу, ми фіксуємо кожну годину простою підприємства (вже нарахували чотири, що підтвердили і самі блокувальники) і виставлятимемо рахунки цим «активістам» і через суд відшкодовуватимемо своє. Якщо громада чи активісти вважають наші дії чи роботу підприємства незаконними, то нехай звертаються до суду і доводять свою правоту. Ми ж керуємося дозвільними документами і діємо в межах закону і відповідно реагуватимемо на блокування роботи котельні, — додає директор ТОВ «Тернопільтепло».

Керівництво підприємства стверджує, що в жодному разі не хоче іти на провокаційні дії і виступає лише за мирне врегулювання конфлікту, що виник. Втім, для цього потрібне порозуміння сторін.

Пропонуємо тернополянам ознайомитися із публічним роз’ясненням щодо цього питання від Державної екологічної інспекції Тернопільської області: