Виборчі перегони у Збаразькому виборчому окрузі 164 позбавлені будь-якої інтриги. Після того, як своїх кандидатів не виставили партії Порошенка та Яценюка, стало зрозуміло, що для нинішнього нардепа “свободівця” Михайла Головка ці вибори стануть легкою прогулянкою.

Нардеп з ВО Свобода Михайло Головко під Слов'янськомФаворит: Головко Михайло, ВО “Свобода”

Якщо в 2012 році Головку вдалося вигризти перемогу у двох регіоналів Муца і Клименка та ударівця Ломаковича, то зараз серйозних опонентів у нього не має. Треба віддати належне нардепові, який часто з’являвся серед виборців. І хоч це в основному були агітаційні та культурно-просвітні поїздки, Головко певну славу у жителів волинського округу здобув. Навіть у Тернополі пам’ятають, як він дав гучного ляпаса прислужнику Хоптяна. До мінусів Головка можна віднести пасивність у вирішенні господарських питань населених пунктів та шлейф стосунків з агрохолдингом латифундиста Гути. Саме йому виборці округу можуть дорікнути розбитими дорогами та непрацюючими цукроварнями. Особливо в Ланівецькому районі. Дискусію щодо цього можна було б вести в мирний час. У воєнних умовах виборці на цьому не акцентують увагу, а сам депутат буде майстерно переводити стрілки на хунту Януковича-Хоптяна.

Претенденти на призові місця:
Кушнір Руслана, Батьківщина
Анін Віктор, самовисування
Півторак Олександр, Радикальна партія Ляшка

Кандидат від Тимошенко міг би навіть скласти конкуренцію Головку. Однак більш серйозніший кандидат. Пані Кушнір представляє малочисельний Лановецький район і її висунення спричинило внутрішні суперечки у партії. Тому на особливий успіх заступниці голови Ланівецької РДА не варто сподіватися. У популярної у волинському регіоні партії Ляшка також непрохідний кандидат. Це тернополянин рідний брат голови обласної організації радикалів Олександр Півторак. У мирний час він працював викладачем в тернопільському училищі. Зараз мобілізувався в батальйон “Збруч”.
Натомість київський бізнесмен Анін, очевидно, розраховує на кардинально інших виборців. В далекому 2002 році він балотувався по цьому округу і посів 2-е місце. Базовим у нього був Шумський район, звідки він родом. І зараз він, очевидно, розраховує на прихильність чисельних прихожан Московського патріархату.

Темні конячки:
Лабайчук Василь, Правий сектор
Бліхар Василь, самовисування

Правий сектор висунув на цей округ найбільш розкрученого активіста. Однак це балотування на майбутнє. У молодого тризубівця не має ні фінансового, ні людського ресурсу втрутитися в боротьбу. Крім того, Лабайчук пізно вступив кампанію, оскільки доводив своє право балотуватися через суд.
Натомість власник торгової мережі “Вікнарьофф” будує свою кампанію як волонтер блоку Петра Порошенка. В місцевих ЗМІ з’явилася обіцянка вступити у партію Президента. Однак невідомо, що завадило йому зробити це раніше, до виборів.

Статисти, технічні та інші кандидати:
Васько Петро, самовисування, волонтер підтримки військових в зоні АТО;
Дишкант Василь, самовисування, активіст Євромайдану;
Дубова Юлія, самовисування
Кондира Степан, НРУ, колишній член ВО “Свобода”
Палюх Андрій, самовисування
Самойлович Костянтин, самовисування
Фаренюк Сергій, самовисування
Худий Андрій, самовисування.

Колишні регіонали:
Садовський Віктор, самовисування
Яциковський Богдан, самовисування

Колишні голова Шумської та перший заступник Збаразької РДА мали б більше перейматися вступом в силу люстраційного законодавства. Та якщо Садовський продовжує свій шлях в партії, що входить в Опозиційний блок, то Яциковський вчасно перефарбувся у прихильники Порошенка.