Деякі учасники нової парламентської коаліції ведуть переговори з представниками «Опозиційного блоку» і новообраними депутатами-мажоритарниками, які голосували за диктаторські закони 16 січня 2014 року. Такий висновок можна зробити із заяви партії «Самопоміч», яка закликала закликає колег по коаліції припинити кулуарні домовленості з «Опозиційним блоком».

«Об’єднання «Самопоміч» закликає колег по майбутній коаліції не проводити кулуарних перемовин з представниками «Опозиційного блоку» та іншими депутатами, які голосували за диктаторські закони 16 січня», – сказано у заяві «Самопомочі», опублікований на її офіційному сайті 25 листопада.

«Процес початку роботи нової Верховної Ради завжди непростий. Під час обрання керівництва парламенту та голів комітетів потрібно врахувати різні точки зору і знайти спільні позиції. Але не можна переходити певну межу. Для «Самопомочі» ця межа – це співпраця з «Опозиційним блоком» і депутатами, які голосували за «диктаторські закони», – заявила депутат від «Самопомочі» Оксана Сироїд.

«Ми проти того, аби ці люди отримували будь-які посади в новому українському парламенті. Це не опозиція – це люди, які винні в смертях українців і їх перебуванні в стінах парламенту це недопрацювання прокуратури, а не факт, з яким потрібно змиритись», – додала Сироїд.

Нагадаємо, що у ніч на 21 листопада коаліційну угоду підписали представники п’яти партій – «Блоку Петра Порошенка», «Народного фронту», «Самопомочі», «Батьківщини» і Радикальної партії.

На думку прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, який очолював виборчий список «Народного фронту», нова коаліція за рахунок депутатів-мажоритарників об’єднає конституційну більшість – тобто не менше 300 депутатів.

Нагадаємо, що основу виборчого списку партії «Опозиційний блок», яка також пройшла до нового парламенту, склали представники Партії регіонів, яка не брала участі у виборах. Раніше один з лідерів «Опозиційного блоку» Сергій Льовочкін заявив, що політсила має намір очолити комітети, які допоможуть контролювати владу. Крім того, “Опозиційний блок” наполягає на тому, щоб на посаду голови Верховної Ради був висунутий представник їхньої політичної сили Олександр Вілкул.

У новообраному парламенті, який складається із 421 депутата, партія «Блок Петра Порошенка» отримала 132 депутатських мандати, «Народний фронт» – 82, «Об’єднання «Самопоміч» – 33, «Опозиційний блок» “- 29, Радикальна партія Олега Ляшка – 22, «Батьківщина» – 19, ВО «Свобода» – 6. Від партій «Сильна Україна», «Заступ», «Воля» і «Правий сектор» обрано по одному народному депутату в мажоритарних округах. Крім того, в 94-ти мажоритарних округах обрані депутати, які балотувалися як самовисуванці.

Джерело: zaxid.net