Художні твори, присвячені постаті та творчості Тараса Шевченка, виставили на огляд в галереї Тернопільської обласної організації Національної спілки художників України.

Місцеві митці показали, яким вони бачать самого Шевченка у портретах та скульптурі. Є також картини, намальовані за мотивами різних творів поета. Є серед представлених робіт і такі, які розповідають про вплив Тараса Шевченка на сучасне життя, про теперішню актуальність і пророчість його віршів, які підтримували учасників Майдану. Зокрема, цю тему відобразив у своїх роботах Богдан Ткачик.

– Для цієї виставки я підібрав роботи, які об’єднав у триптих «Колесо української історії», – розповів Богдан Ткачик. – На центральній картині зображена вся наша історія: тут є і Володимир Великий, і Тарас Шевченко, який весь час з нами,і поезія якого звучала на Майдані, є учасники київського Майдану, і Дніпрові кручі, і Дніпро. У центрі картини – наша писанка. Саме такою я побачив її у 2014 році – це образ України. Писанка – це ще й хресна дорога кожного з тих, хто був на Майдані, і це – зародження нового життя. А під нею – те саме колесо історії, яке крутять прості люди, що піднялися на революцію. Картина ця була створена минулого року під час екстремального пленеру на Майдані до дня народження Тараса Шевченка. І ця робота після пленеру була виставлена в Українському домі в Києві.

Є в експозиції й твори інших художників, що відображають події Революції Гідності, і того що зараз відбувається в Україні. Своїми враженнями від виставки в цілому поділився художник Михайло Николайчук.

– Приємно, що на нинішній виставці є цікаві, свіжі роботи, – каже він. – Наприклад, мене вразив пейзаж Бориса Рудого – він простий для сприйняття, але має глибокий зміст. Сподобався триптих Богдана Ткачика. Сміливо, на мою думку, підійшов до теми Майдану Петро Мороз. Цікаві роботи надав Гірняк, молодий художник Самарик, та інші.

Детальніше ознайомитися із представленими на виставці роботами можуть і тернополяни. Діятиме виставка у картинній галереї на вулиці Сагайдачного, 13 протягом місяця.

Ольга Трач

Фото автора