Останнім часом на Тернопільщині значно поменшало офіційно працюючих людей. Нині їхня кількість становить 173 тисячі, минулого року було двісті тисяч. Роботодавці на Тернопільщині переважно пропонують мінімальну заробітну плату. Відтак жителі краю надають перевагу нелегальній зайнятості.

Зарплата в конвертахУкраїна – соціальна держава, – йдеться у Конституції. Проте останнім часом все більше громадян відчуває себе соціально незахищеними. Тернопільська область – один з регіонів із найнижчими соціально-економічними показниками в країні.

«Останнім часом в Україні не відбувається реформ на користь людей. Їх немає. У нашій області чисельність офіційно працюючих зменшилася і становить 173 тисячі чоловік. Це означає, що більше людей почало обертатися «в тіні», люди просто змушені працювати нелегально, оскільки у них немає іншого виходу. Думаю, настав час для більш кардинальних дій. Ми готуємося до загальнонаціонального протесту – страйку. Він має відбутися у вересні. Так, це може призвести до значних збитків для економіки держави. Однак іншого виходу у нас немає. Ми хочемо, щоб все розв’язувалося мирним шляхом. Але на наші мирні спроби завершуються нічим, влада не реагує. Тому сподіваємося, що до загальнонаціонального страйку долучиться багато людей. І влада буде змушена сісти за стіл переговорів», – зауважив голова обласної ради профспілок Андрій Присяжний.

Представники профспілок сподіваються, що до загальнонаціонального страйку долучаться всі регіони України.