Навчально-реабілітаційний центр із догляду за людьми похилого віку та медзаклад для невиліковно хворих планують створити на Тернопіллі.

Причому такий заклад має запрацювати вже наступного року. До такого рішення підштовхнуло побачене медиками у Нідердандах.

навчально-реабілітаційний центр влаштують у селі Гнилиці Підволочиського району. Ініціатор створення такого закладу – Тернопільський медуніверситет. За словами ректора вузу, кошторисна вартість центру — 2,5 млн грн. У штат центру зарахують адміністратора, медсестру, водія та кухаря. Працівників центру вважатимуть штатними працівниками вузу.

Створення такого закладу – це перший крок на шляху забезпечення безхмарної старості жителям України, – наголосив ректор.

Окрім навчально-реабілітаційного центру, в області, як запевняють медики, обговорюють також питання надання паліативної допомоги. Йдеться про створення хоспісу у Тернополі.

– Страждання невиліковно хворих, особливо на останніх стадіях недуги, не зрівняти ні з чим, – зауважив ректор. – Людина, приречена на передчасний відхід із життя, має право залишити цей світ, відчуваючи всі його недоліки і всі його переваги.

Йдеться також про надання психологічної допомоги родичам хворого.

Наразі паліативну допомогу надають лише на базі «Карітасу». У листопаді 2010-го там відкрили консультативний центр з надання такої допомоги вдома. Основна його мета –навчити родичів, близьких людей доглядати за важкохворими.

Проект зі створення окремого медзакладу з догляду за важкохворими планують реалізувати найближчим часом. Для хоспісу реконструюють приміщення у парковій зоні Тернополя.

«20 хвилин»