Крихітні кліщі можуть стати причиною серйозних проблем зі здоров’ям, – констатують лікарі.

Мініатюрні істоти роду Demodex паразитують на шкірі навколо очей, що призводить до захворювання на демодекоз. Випадки хвороби почастішали на Тернопільщині.

15% захворювань шкіри й очей обумовлені паразитуванням в організмі людини кліща роду Demodex, – розповідає завідувач паразитологічної лабораторії Олена Авсюкевич. Паразитують кліщі на обличчі людини: на шкірі носа, чола, підборіддя, в ділянці носогубних складок, щік і вій. «Якщо імунітет в порядку, кліщі не завдають незручностей і навіть в чомусь корисні, адже вони під’їдають ороговілі частинки шкіри, допомагаючи оновленню епідермісу. Але якщо захисні сили організму слабшають після перенесеного гострого захворювання або при уповільнених хронічних процесах, кліщ починає розмножуватися. При вживанні жирної їжі, алкоголю, проблемах з печінкою, жовчним міхуром, кишківником кліщ нерідко дає про себе знати. Часто у хворих на демодекоз ще й жирна шкіра (це чудове живильне середовище для розмноження і поширення кліща). Паразитуючи у волосяних фолікулах, сальних залозах і залозах хрящів повік, кліщі викликають їх запалення, деякі інші шкірні захворювання. Зазвичай демодекоз вражає обличчя, але при поширених формах може постраждати і все тіло».

При перших ознаках хвороби, що проявляється у свербіжі, необхідно звернутися до лікаря. Для ефективного обстеження рекомендують протягом 3-х днів перед дослідженням виключити використання будь-яких косметичних засобів.

Софія Романська