Ні порушені кримінальні справи, ні підписка про невиїзд не змусили зупинитися неповнолітнього тернополянина перед криміналом.

Хлопчину наче магнітом притягували чужі речі. Як розповів начальник відділення кримінальної міліції у справах дітей Тернопільського міськвідділу Андрій Кульчиць-кий, ще влітку проти 15-річного школяра були порушені кримінальні справи. Неповнолітньому інкримінували 185 статтю Кримінального кодексу. В процесі розслідування була доведена причетність підозрюваного до крадіжок відеокамери з кімнати одного з гуртожитків, жіночих сумочок зі службового приміщення крамниці та двох велосипедів з під’їздів будинків. Зважаючи на те, що школяр вперше притягувався до кримінальної відповідальності, та й вік відіграв чималу роль в обранні міри запобіжного заходу, не-повнолітньо-го відпустили на підписку про невиїзд. Та це не зупинило лиходія. Міліціонерам довелося документувати нові випадки злодійської злочинності юного тернополяни-на. До того ж, неповнолітній ще майстерніше підходив до кримінального ремесла.
Наприкінці серпня до міліціонерів звернулися потерпілі і розповіли, що з їхньої квартири загадково зник мобільний телефон. Нікого чужого у помешканні не було і замків вхідних дверей ніхто не ламав, а дорогий засіб зв’язку мов корова язиком злизала. Пояснення таким загадковим подіям швидко знайшли оперативники Тернопільського міськвідділу, коли запідозрили у крадіжці знайомого їм школяра. Допитавши неповнолітнього, з’ясувалося: ще навесні учень, никаючи дворами будинків, помітив малого хлопчину, котрий грався в пісочниці. Можливо, не звернув би уваги на нього, якби в того з кишені не випали ключі. Тихенько підійшовши до дитини, зловмисник підняв згубу і положив до власної кишені. Відтак, припильнував до котрого будинку і квартири подасться хлопчик і, що називається, взяв це на замітку. Через деякий час неповнолітній скористався тими ключами, аби залізти до чужого помешкання і викрасти мобільний.
Наступною жертвою винахідливого лиходія стала мешканка одного з гуртожитків. Жінка залишила в кімнаті, що на першому поверсі, свою сумочку і на деякий час вийшла на кухню. Коли повернулася, не застала своїх речей. Куди могло все подітися – не розуміла, адже кімната була замкнена, а вікно, хоч відчинене, зате захищене решіткою. Дивне зникнення сумочки знову ж таки пояснив 15-річний школяр. Він через решітку просунув дерев’яну палицю, на неї зачепив чужу річ, а вже перетягнути через отвори ґрат невеличку жіночу сумочку проблем не склало.
Останніми, що переповнило чашу терпіння міліціонерів і змусило звернутися до суду, аби отримати дозвіл на арешт неповнолітнього, були крадіжки з дошкільного закладу. У двох вихователів школяр поцупив з сумочок гаманці з грошима, які протринькав у розважальних закладах.
До вироку суду 15-річний школяр, якого звинувачують у понад десяти крадіжках, проведе в ізоляторі тимчасового тримання. Малоймовірно, що волю побачить й опісля, пише сайт УМВС