Штраф до 10 тис. грн введуть за паління в громадських місцях. За такий законопроект проголосували більшість депутатів Верховної Ради. Якщо порушника “зловлять на гарячому”, наприклад, у ресторані, каратимуть і власника закладу.
Функцію зі штрафування покладуть на податкову адміністрацію. Законопроект передбачає штрафи від однієї тисячі до 10 тис. грн. У переліку місць, де заборонять паління, – транспортні зупинки, метро, ресторани, бари, заклади громадського харчування, культурні та адміністративні установи, зокрема, й Верховна Рада, – повідомляє “20 хвилин”.
В Україні курять дві третини чоловіків і кожна п’ята жінка. Утім, більшість любителів цигаркового диму не вважає це проблемою. Кожен думає, що рано чи пізно зможе сказати собі “ні” і позбутися залежності від нікотину.
– Насамперед курці повинні усвідомити, що шкодять не лише власному здоров’ю, а й людям, які поруч, – каже нарколог Юрій Шугалей. – Тютюновий дим згубно впливає на всі органи та системи. Особливо – на серце й легені.
Курці живуть на шість-вісім років менше, ніж їхні ровесники, які ведуть здоровий спосіб життя.
– Окрім нікотину, який викликає звикання, до складу сигаретного диму входить близько 30 отруйних речовин. Серед них – аміак, синильна кислота, чадний газ і бензопірен, – пояснює лікар. – Вони спричинюють різні недуги: серцеві, легеневі, навіть онкологічні.
Речовини, які містяться в тютюновому димі, настільки токсичні, що спрогнозувати їхній вплив на органи й системи дуже важко. Особливо небезпечно, якщо курить вагітна.
– Нікотин не тільки негативно впливає на розвиток плоду, а й спричинює зміни в психіці малюка, – додає гінеколог Людмила Флентей. – Тютюнопаління призводить до порушень кровообігу в організмі. Це – основна причина часткової блокади притоку крові до мозку дитини.
Пристрасть до цигарки може призвести до важких вроджених аномалій розвитку внутрішніх органів малюка. У жінок, які палять, частіше народжуються діти з пороками серця, дефектами розвитку носоглотки, косоокістю і паховою грижею.