Юних винахідників Тернопільщини запрошують показати свої роботи

12/01/2018 0
Розмір тексту:

Виставка юних винахідників з Тернопільської області відбудеться у Центрі науки Тернополя 20 січня. Подію цю приурочать до Дня дитячих винаходів, який відзначають 17 січня.

Цю дату обрали не випадково. Саме цього дня у 1706 році народився видатний американський державний діяч, дипломат, вчений і журналіст Бенджамін Франклін. У 12 років він придумав свій перший винахід — пару ручних ластів для плавання. У дорослому віці Франклін продовжив наукові дослідження: ввів символи “+” і “-” на позначення позитивного і негативного електричного заряду, довів електричну природу блискавки, створив проект громовідводу, запатентував конструкцію крісла-гойдалки, винайшов біфокальні окуляри тощо.

– Серед юних українців також є винахідники, – зазначають у Центрі науки Тернополя. – Одеський школяр Борис Чубін створив унікальний навігаційний міні-комп’ютер iHelp, що допомагає людям із вадами зору пересуватися у межах населених пунктах та між ними. Анастасія Лівочка із Донеччини винайшла розсіювач диму від пічок у зоні АТО. Завдяки йому позиції військових стають менш вразливими і непомітними для тепловізорів противника. І є ще десятки й сотні юних вундеркіндів, які вигадують і модифікують різноманітні ґаджети, ігри, роботів і техніку. Дитячі винаходи – справа серйозна, вони дійсно можуть зробити наше життя зручнішим і цікавішим. Команда Центру Науки Тернополя вважає, що зараз вдалий час, аби відкрити для світу креативність юних геніїв, оцінити їхні численні задуми і заохочувати різнобічні дитячі таланти. Саме тому ми ініціюємо проведення Виставки дитячих робіт Тернопільщини.

Винаходи на виставці будуть представлені у різних номінаціях: електроніка та приладобудування; матеріалознавство та перспективні технології; машинобудування; інформаційно-телекомунікаційні системи та технології; екологія та ресурсозбереження; технічна творчість; робототехніка. В експозиції також будуть проекти пошукового характеру, які відповідають віковим інтересам і пізнавальним можливостям учасників, свідчать про їх обізнаність щодо сучасного стану галузі дослідження, опанування ними методики експерименту. До кінця дня 14 січня юні таланти ще можуть подати свою заявку на участь у виставці. Сама ж виставка винаходів діятиме 20 січня у Центрі науки з 10.00 до 18.00 за адресою площа Героїв Євромайдану, 4.

Ольга Трач

  • Теги:

Додати свій коментар

Креатор буд

Опитування

  • Яка з представлених у міськраді політичних сил захищає Ваші інтереси?

    Результати

    Loading ... Loading ...