Про ситуацію в Україні та шляхи входу з кризи спілкувалася сьогодні з жителями області лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

У Чорткові та Бережанах свої зустрічі з громадськістю вона розпочинала спільною хвилиною мовчання за загиблими Героями Небесної сотні та Героями, які загинули в боротьбі з окупантами на Донбасі.

Також Юлія Тимошенка насамперед дякувала людям за молитви та підтримку, що дали їй силу пережити тюремне ув’язнення і не зламатися за ґратами.

«Ніхто не думав, що цей злочинний режим і таку міцну диктатуру, яку збудував Янукович, можна буде побороти. А ми це зробили і показали всьому світу, яка ми сильна нація. Причому люди це робили в мирний спосіб, а по них відкривали вогонь», – нагадала про події Майдану Юлія Тимошенко.

Зараз, відзначила вона, світ би мав допомогти Україні і частково це робить. Зокрема, запровадивши санкції проти Росії.

«Нам би хотілося, щоб ці санкції були жорсткіші. Але подивіться, як зараз знизили у світі ціну на нафту. Барель нафти коштував 120 доларів, а тепер – 80. Це потужний удар по бюджету Росії, їх невдовзі чекатиме крах через проблеми в економіці. І наше завдання зараз встояти і не погоджуватися на жодні зазіхання Путіна. Я переконана, що Україна врешті переможе. А світ не може вжити більш рішучих заходів до Путіна, оскільки всі політики розуміють, що Путін – це неадекватна людина, яка з безвиході може розв’язати третю світову війну», – зазначила лідер ВО «Батьківщина».

Водночас вона наголосила, що у такий важкий для України час керівництво держави не має права на прорахунки. А беруть вони свій початок від непрофесіоналізму.

«Вже вивчили причину, чому погинули наші хлопці в Іловайському котлі. Виявилося, їх просто кинули на загибель, кинули під потужно укріплені бетонні позиції. Але коли міністром оборони призначали Галатея, одразу було зрозуміло, що це далеко не та людина, яка може очолювати таке відомство в час війни. Він служив в лавах міліції, був в охороні Ющенка, але немає жодного досвіду в керуванні військами. І чомусь таку людину у час воєнних випробувань призначають міністром оборони!», – звернула увагу Юлія Тимошенко.

Її також обурило те, що вітчизняні об’єкти оборонної промисловості не мають державних замовлень.

«Cьогодні в бюджеті не знаходять 200 тисяч гривень, щоб вдягнути військо, але кожен місяць з бюджету віддають 2-3 мільярди гривень ПДВ, якого не існує, знову в кишені клану Януковича. І все це робить по старій схемі. Я не хочу, щоб так було, і ви не хочете, правда?», – поцікавилась думкою присутніх на майдані у Чорткові Юлія Тимошенко.

Громада своїми вигуками її підтримала .

Лідер ВО «Батьківщини» підкреслила, що для перемоги у війні необхідно, щоб в у Верховній Раді зібралися мислячі патріоти своєї держави, які б затвердити новий склад уряду – більш дієвого та рішучого, а головне – готового ламати діючі корупційні схеми, які продовжують діяти в Україні.

Виступаючи на центральному майдані Чорткова Юлія Тимошенко закликала присутніх підтримати на мажоритарному окрузі Віктора Шепету, а під час виступу в Бережанах представила мажоритарника від ВО «Батьківщина» Петра Репелу.

«Я переконана, що ці люди достойно представлятимуть Тернопільщину у парламенті і докладуться до розбудови сильної і заможної України. Я впевнена у них. Чи не остатнім шансом для країни сьогодні є парламентські вибори. Все в державі можна виправити, зламати систему корупції реально і партія «Батьківщина» знає, як це зробити», –  підкреслила Юлія Тимошенко.