Тернопільська обласна аптека №78 продовжує роботу на 10 днів. За цей період часу місцеві чиновники мають вирішити, що робити з цим закладом далі.

Нагадаємо, 6-го лютого аптека припинила продаж ліків за соціальними програмами. А працівників попросили покинути приміщення, оскільки виконавча служба оголосила примусове виселення і заміну замків. Відтак чимало жителів міста й області втратили можливість купувати в центрі міста медикаменти за зниженими цінами. Проте учора в результаті переговорів за участю представників обласної ради, виконавчої служби, вирішили дати життя цій аптеці ще на десять днів.

«Ми відновлюємо програму «Доступні ліки» та інші соціальні програми. 10 днів працюватимемо у тому режимі, що й раніше. Тож жителі міста й області упродовж цього часу зможуть отримувати необхідні послуги. Але що буде після завершення цього терміну, зараз сказати на можу», – зазначає пані Ольга.

Жителі міста, області категорично проти закриття державно-комунальної аптеки. Люди переконані, якщо аптеку закриють, вони втратять ряд послуг. «Я в цій аптеці роками купую ліки від серця, живу тут в центрі. І якщо її закриють, добиратися в  інші аптеки в моєму віці і з моїм здоров’ям дуже тяжко», – додає тернополянка Галина Поліщук.

Як повідомила прес-секретар міської ради Мар’яна Зварич, аптека не сплачувала кошти за оренду. А надалі місто планує здавати це приміщення в приватну оренду. Ймовірно, там працюватиме приватна аптека. Однак в обласній раді сподіваються, що їм вдасться домовитися з міською радою щодо продовження оренди приміщення для аптеки №78 ще, як мінімум, на рік. «Ця аптека обслуговує 80% жителів міста. Вона знаходиться в центрі, і звісно, для багатьох людей похилого віку, або ж з інвалідністю буде складно добиратися в інше місце. Тому ми будемо робити все можливе, щоб зберегти цю аптеку. Сподіваємося, що вдасться домовитися з міською владою щодо продовження оренди», – каже заступник голови обласної ради Любомир Крупа.

Додамо, обласній аптеці №78 майже 60 років. У Тернополі її називають аптекою-легендою.

Софія Романська