чиновники отримали портфеліПолку чиновників на Тернопільщині прибуло. Кілька місяців деякі райони області залишалися без керівників. У Києві та Тернополі йшли оглядини співбесіди, підкилимні інтриги. Нарешті, вчора Віктор Янукович підписав розпорядження про призначення керівників трьох районів: Зборівського, Підгаєцького та Борщівського.

Як і прогнозував “За Збручем” кадрові зміни серед голів РДА розпочалися зі Збаразького району. Кількамісячні розмови щодо перспектив  колишнього віце-президента «Ниви» кінця 90-х, а зараз «регіонала» Автанділа Мдінарадзе зайняти посаду голови Збаразької райдержадміністрації стали реальністю.Ось відовідне розпорядження:

РОЗПОРЯДЖЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 99/2011-рп

Про призначення А.Мдінарадзе головою Збаразької районної державної адміністрації Тернопільської області

Призначити МДІНАРАДЗЕ Автанділа Мамієвича головою Збаразької районної державної адміністрації Тернопільської області.

Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ

На виборах 31 жовтня  Мдінарадзе очолював партійний штаб ПР саме в Збаразькому районі. Хоча депутатом райради він став в Тернопільському районі,  але  програв вибори голови райради нашоукраїнцю Василю Дідуху. Тепер Автанділ Мамієвич спробує сили у виконавчій владі.

Нагадаємо, що Мдінарадзе є давнім товаришем нардепа Ореста Муца. Крім того, у кулуарах стверджують, що Муц збирається спробувати свої сили у виборах до Верховної Ради по так званому волинському окрузі (Шумський, Кременецький, Збаразький та Лановецький райони) і розставляє у потрібному порядку “адмінресурс”.

Ще один прогноз “За Збручем” щодо призначення голови Борщівської РДА справдився.  На сайті Президента з’явилося розпорядження про призначення депутата Тернопільської облради Володимира Жирука головою Борщівської райдержадміністрації.

Новий голова РДА не новачок у політичному та господарському житті Борщівщини. Свого часу очолював Борщівський сирзавод, хлібоприймальне підприємство “Діоніс”. З останньої посади потрапив у список “Єдиного центру” на виборах до Тернопільської обласної ради 2009 року. Звідти у вересні 2010 року разом з тодішнім головою Борщівської РДА Іваном Чепесюком ”перекинувся” до провладної коаліції “Стабільність і реформи”. Очевидно, що зараз стане (а, можливо, вже й став) членом Партії Регіонів.

В Борщеві кажуть, що кар’єрному злету Жирук має завдячувати багаторічним опікунам Борщівщини – екс-голові РДА Володимиру Іванишину та підприємцю Богдану Федорчуку, які довший час працюють у Києві. Федорчук – певний час очолював Держрезерв, а Іванишин – у часи уряду Юлії Тимошенко  був генеральним директором  Аграрного фонду. До речі, Жирук короткий проміжок часу опікувався тернопільським відділенням Аграрного фонду.

Щоправда, з приходом до влади регіоналів Іванишина почали частіше запрошувати до прокуратури, однак цей факт, очевидно, не вплинув на старі зв’язки та лобістські можливості борщівського “клану”. На “своїй території” вони ще можуть вплинути на ситуацію, від впливу на яку останнім часом вони були відсторонені через амбіції та апетити Івана Чепесюка. До слова нагадаємо, що попереднього голову Борщівського району – Івана Чепесюка звільнили через скандальну історію з хабарем.

В найменший район Тернопільщини призначили “засланця” із зовсім іншого кінця області.

Як повідомляє сайт глави держави:

РОЗПОРЯДЖЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 100/2011-рп

Про призначення А.Прокопенка головою Підгаєцької районної державної адміністрації Тернопільської області

Призначити ПРОКОПЕНКА Андрія Васильовича головою Підгаєцької районної державної адміністрації Тернопільської області.

Документи по Прокопенку припадали пилом у столиці більше місяця.  Андрій Прокопенко  займається аграрним бізнесом. В сферу його інтересів входить підприємство “Агро-проба” з села Гнилиці Підволочиського району. Потенціал господарства скромний. Але не це, а політична діяльністьта комсомольське минуле  є вагомим дивідендом висуванця на посаду голови Підгаєцької РДА. До останнього часу Прокопенко представляв на Підволочищині партію Сергія Тигіпка “Сильна Україна”, є депутатом Підволочиської райради.. Розповідають, що саме за квотою цієї політичної сили свого часу Ярослав Сухий рекомендував на посаду голови Підволочиської РДА теперішнього тернопільського намісника Валентина Хоптяна. Очевидно, Валентин Антонович оцінив цей вчинок і “протягнув” Прокопенка  щаблями влади.

Раніше Прокопенко претендував на посаду глави Збаразького району, але її сьогодні обійняв Автанділ Мдінарадзе.

Іван Сірий

Статті на тему:

На бандерівську Підгаєччину засилають парашутиста-тигіпківця

Підгаєцький голова РДА Ігор М’якуш пакує речі

Влада знайшла заміну для Чепесюка

Влада знайшла заміну для Чепесюка