Восьмеро людей, яких покусали тварини, звернулося у лікарню швидкої медичної допомоги Тернополя лише за минулу добу. А в загальному сьогодні антирабічну вакцину проти сказу отримує двадцять пацієнтів лікарні. З кожним днем ситуація погіршується, кажуть медики.

Кількість звернень тернополян через укуси тварин збільшується, вакцини – меншає, – повідомляє TV-4. Людей кусають безпритульні собаки, а їх щоб перевірити на сказ, потрібно спочатку знайти. На щастя, кажуть у лікарні швидкої допомоги Тернополя, сказ серед тернополян не реєстрували вже багато років.

Вчора близько обіду, коли знімальна група телеканалу працювала у Тернопільській комунальній лікарні швидкої допомоги, пацієнтів, яких покусали тварини, у медзакладі не було. У травмпункті, куди люди з укусами звертаються в першу чергу, кажуть – двох постраждалих вранці вже встигли прийняти.

– Їм надається стандартна допомога медична – це обробка рани. Як правило, люди, яких покусала невідома собака, потребують госпіталізації. В багатьох випадках ці люди не розуміють важкості отриманої травми і досить часто відмовляються від госпіталізації, що є небезпечно для їх здоров’я і навіть життя, – розповів лікар-травматолог травмпункту Тернопільської комунальної лікарні швидкої допомоги Валентин Толюков.

Люди часто легковажать, сподіваючись, що все обійдеться, кажуть у травмпункті, тому зазвичай, отримавши першу допомогу, від госпіталізації відмовляються. У стаціонарі залишаються лише ті пацієнти, у кого глибокі рани. Проте антирабічний курс проходять практично усі покусані – люди приходять у визначений лікарем день і годину, аби отримати щеплення.

– Ця проблема набирає загрозливих масштабів для нашої лікарні, в першу чергу. Чому? Тому що щеплення є дороговартісною процедурою. Курс щеплення від укусу собак обходиться для лікувальної установи в середньому десь в межах 600 гривень, – пояснює головний лікар Тернопільської комунальної лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський.

Якщо є підозра, що у собаки сказ, людина, крім того, повинна пройти щеплення імуноглобуліном, одна ампула якого коштує триста гривень. А потрібно п’ять – це півтори тисячі. Отож, на вакцинацію деяких пацієнтів у лікарні витрачають більше двох тисяч гривень. Окремо на щеплення гроші не виділяють, каже Чайківський, тому доводиться брати їх з загального бюджету лікарні і економити на інших ліках, чи навіть обладнанні. Крім того, є проблема і в постачанні вакцин, які зараз привозять із Росії, каже головний лікар. Тернопільська лікарня швидкої допомоги забезпечена вакциною на три місяці.