Запускати хлоровану воду в труби у Тернополі почнуть вже сьогодні вночі. Проте в помешкання всіх тернополян вона потрапить лише до кінця доби.

Відключивши воду в місті, «Тернопільводоканал» міняє засувки та пожежні гідранти. Роботи спеціально запланували на час, коли в мережі немає води, – стверджують комунальники. В іншому випадку водопостачання доводиться перекривати в цілому районі, де виявлено поломку, – повідомляє ІНТБ.

На стику проспекту Бандери та бульвару Данила Галицького у вівторок ставили засувки найякіснішого у світі – австрійського виробництва, – запевняє начальник водопровідно-каналізаційних мереж КП «Тернопільводоканал» Анна Загородна.

Наступним кроком, зазначають водоканалівці, буде промивання мереж водою з високим вмістом хлору. Запускати хлоровану воду в труби почнуть вже в ніч на середу, 26 жовтня. Проте в помешкання всіх тернополян вода потрапить лише до кінця доби, зазначає директор «Тернопільводоканалу» Володимир Кузьма.

– Сьогодні з ночі ми почнемо запускати воду в місто – спочатку самопливом, а потім поступово буде підніматися тиск за рахунок включення насосних агрегатів. І починаючи від місць, наближених до насосної станції, будуть відкриватися ті ж самі пожежні гідранти. Через такий великий переріз вода буде вимиватися разом з тим осадом, який накопився на внутрішніх стінках труб, – розповів Володимир Кузьма.

При плановому відключенні води намагаються під’єднати до мереж і новобудови, оскільки робити це під час водопостачання також складно. Врізку проводять силами будівельників. А фінансують планове промивання мереж як з бюджету водоканалу, так і з міського.

– Наприклад, встановлення пожежних гідрантів відбувається за кошти міського бюджету. Придбання запірної арматури відбувається частково силами водоканалу, частково – за рахунок фірм, які здійснюють забудови в різних районах міста. У комплексі, якщо порахувати і вартість матеріалів, і вартість заробітної плати тих працівників, які залучаються, вартість паливо-мастильних матеріалів, вартість залучення механізмів, які виконують певні роботи під час цих робіт, – у принципі, я думаю, що ця сума буде складати кілька десятків тисяч, а можливо навіть поза сотню тисяч гривень, – каже Володимир Кузьма.

Планове промивання мереж, розповідає Володимир Кузьма, проводять не всюди. У містах, у яких воду беруть із підземних джерел – наприклад, Рівному та Чернігові, – такі роботи також актуальні. На думку керівника тернопільського водоканалу, промивати труби двічі на рік доцільніше, ніж щоразу усувати неполадки, відключаючи воду цілому масиву.