.

200 гривень «попросили» здати маму третьокласника однієї із загальноосвітніх шкіл міста на ремонт класу і придбання нової шкільної дошки. Жінка, яка сама виховує дитину, обурюється.

.

– Для мого сімейного бюджету це значна сума. Тим більше, що у минулому році вже купляли дошку і робити косметичний ремонт приміщення. Голова батьківського комітету киває на вчительку. Мовляв, та «рекомендувала» це зробити, тому здавати гроші доведеться в будь-якому разі. А класна керівничка у розмові зі мною взагалі робить вигляд, що вона тут ні до чого, – розповіла пані Наталя, але відмовилась назвати своє прізвище і номер школи, в якій навчається її дитина. Жінка переживає, що потім її сина будуть цькувати.

– Гроші потрібно було здати ще наприкінці травня, але через фінансові складнощі, я цього не зробила. Тепер до мене щодня дзвонять з батьківського комітету і нагадують про борг. Але я реально не маю зайвих коштів зараз, – пояснює пані Наталя.

Знайомі порадили жінці звернутися в управління освіти, щоб там вплинули на ситуацію. Але вона вагається – чи не зробить ще гірше.

Начальник управління освіти міста Ольга Похиляк запевнила, що гроші на ремонт класів батьки збирають самостійно.

– Збором грошей на ремонти не займаються ні дирекція, ні вчителі. Цим займаються батьківські комітети. На кожній нараді я  наголошую і директорам, і завідуючим дитсадкам, щоб через їхні руки ніякі гроші не проходили. Є спецрахунки, куди батьки добровільно можуть перерахувати фінансову допомогу в разі потреби, – наголосила чиновниця.

Додамо, що цього року на ремонт загальноосвітніх шкіл і дошкільних навчальних закладів міста в бюджеті передбачено 1 мільйон 700 тисяч гривень. Ці кошти розподілили між міськими школами і половину з них вже встигли освоїти. Водночас Ольга Похиляк сподівається, що на сесії у липні при перегляді бюджету на освіту будуть виділені додаткові кошти.