У Тернопільській області в Теребовлі археологи розкопали житло трипільців. Як повідомив науковець Олег Дерех, знахідка складається з двох частин: поглибленої в землю напівземлянки з 8 секцій і наземного житла площею 60 кв метрів, передає УНІАН.

«Тепер ми вважаємо, що в землянці в меншій секції тримали худобу, а в більшій – жила сім’я. Так у давнину трипільці робили, аби худоба своїм теплом зігрівала житло господарів», – сказав Дерех.

За його словами, на підлозі житла археологи виявили чимало поглиблень, в яких, вочевидь, зберігали зерно. Також поблизу житла виявлено своєрідні холодильні установки того часу – грушоподібні ями завглибшки до 1,5 м. Завдяки звуженню горловини такі ями добре тримали холод, і в них, як допускають науковці, можна було добре зберігати продукти в теплу пору року. У одній з таких ям археологи знайшли знаряддя праці з кременя і кісток тварин.

Крім того, на місці розкопок виявлено чимало глиняного посуду, якому близько 5 тис. років.

Ще на місці розкопок було знайдено зерновики – об’ємні глиняні глечики заввишки до одного метра, в яких зберігали зерно, а також мініатюрний посуд діаметром 3-4 см.

«Чим обумовлені такі маленькі розміри – невідомо. Одні науковці вважають, що це був посуд для дітей, інші переконані, що він використовувалася в ритуальних цілях», – сказав Дерех.

Нагадаємо, що Віктор Ющенко намагався рекламувати Україну, як спадкоємицю трипільської культури. Також колишній Президент збирав удома колекцію трипільських горщиків. Чиновники і олігархи дружно “мавпували” поведінку Ющенка,  скуповуючи археологічні знахідки на чорному ринку.

Читати про трипільську культуру