Майже 300 писанок, виконаних різними стилями, представили майстри писанкарства з різних куточків Тернопільщини у художньому музеї. На виставці умільці народного ремесла проводили майстер-класи з написання Великодніх яєць традиційною восковою технікою, повідомляє ІНТБ.

– Ось уже 21-й раз ми проводимо Великодню виставку писанок. І зацікавленість наших відвідувачів, глядачів, тернополян у цілому до писанкарства – як до народного мистецтва і народних традицій – постійно зростає, – розповів директор музею Ігор Дуда.

Серед крапанок, і так званих шпилькових писанок найбільша філігранність орнаментів притаманна гуцульським вироби. Вони виконані писачком з конусоподібною трубочкою.

– Коли людина пише писанку, вона повинна перш за все ні з ким не сваритися. Це надзвичайно важливо, бо яйце – дуже хороший акумулятор, який накопичує енергію. Якщо людина зла – вона «подарує» зло людині, а якщо добра, то людина, навіть коли в цей час помолилася, коли вона подарувала писанку, може нею лікуватися, – зазначив майстер-писанкар Ярослав Осадца.

Кожну писанку варто презентувати з щирими намірами, але також треба звернути увагу на символи подарунку.

– Писанка передає різні символи. У різних знаках закодовані різні символи – символи життя, сонця, добробуту, – розповів провідний методист образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Іван Кузишин.

Виставку писанкарства можна оглянути до 22 квітня в художньому музеї Тернополя.