Кожна сьома тона меду в світі – українська. На пасіках нашої країни трудиться кілька мільйонів бджолиних сімей, розповідає ІНТБ

Мед – найсмачніші і надзвичайно корисні ліки, подаровані природою, запевняють фахівці. У народній медицині його традиційно використовують при лікуванні мало не всіх людських захворювань.

Останнім часом продукти бджільництва і сам мед викликають особливий інтерес у всьому світі. Кожна сьома тонна світового меду – українська, а на пасіках країни сьогодні працює кілька мільйонів бджолиних сімей.

Фахівці з гігієни харчування запевняють, що мед є одним із найбезпечніших продуктів, оскільки більшість шкідливих бактерій просто не можуть в ньому існувати. Лікування та оздоровлення за допомогою таких природних медикаментів зараз дуже популярне, запевняє пасічник Сергій Белюх.

Оздоровлення за допомогою продуктів бджільництва називається апітерапією. Для лікування використовують мед, прополіс, віск, маточне молочко, отруту, бджолиний підмор та навіть повітря з вуликів. Увесь цей матеріал застосовують в педіатрії, кардіології, стоматології та лікувальній косметології.

Продукти бджільництва не тільки допомагають боротися з недугою, а й відновлюють та омолоджують клітини організму, – стверджує Сергій Белюх. Він – пасічник зі стажем, упродовж 6 років займається улюбленою справою. Окрім меду, чоловік виготовляє незвичайні свічки та статуетки із бджолиного воску.

Бджільництво для українців споконвіку має магічне значення, тому що було символом здоров’я, розуму та злагоди. В давнину люди збирали мед диких бджіл, що оселялися в дуплах дерев. Пізніше, для зручності збирання солодкого подарунку природи, людство вигадало вулики.