Тернопільський телеканал відзняв козацьке реаліті-шоу, аналогів якого немає у світі

.

16 вересня на тернопільському телеканалі ІНТБ розпочнеться трансляція першого телевізійного козацького проекту «Мій лицарський хрест». П’ятнадцятеро тернопільських хлопців упродовж кількох місяців посилено тренувалися у різноманітній техніці ведення вільного бою – фрі-файт. Це українське бойове мистецтво, що базується на засадах честі, мужності і сили. Семеро кращих учасників потраплять у фінал, де змагатимуться у прямому ефірі із збірною України з фрі-файту.

Ідея створення козацького реаліті-шоу належить Валерію Чоботарю.

– Я їхав із своїм близьким другом Сашком Положинським і ми розмовляли про буденність. Він говорив про свої пісні, про те, що робиться у нас зараз із музикою на Україні. Я говорив про виховання молоді, про спорт. І він дуже добре знаючи про те, чим я займаюся, сказав наступні слова: «Класно би було, якщо би зняти з вашими хлопцями прикольний телевізійний проект. Але на це потрібно дуже багато грошей». Так ми собі помахали головами, що було б класно. Але це класно забилось у моїй голові. І, як відомо, мрії реалізуються, – розповів організатор проекту.

Кошти знайшлися. Меценатом проекту виступив колишній міський голова Тернополя Роман Заставний. На його думку, найважливішим у цьому проекті є не гроші, а ідея – ідея заперечити сьогоднішню буденність.

– Я отримав море морального задоволення, зробив декілька випробувань для себе, зрозумів, що я ще не втрачений для суспільства, не змарнований, тому що здатен переламати і себе. Робити ті речі, які я ніколи б не подумав, що в житті захочу і зможу їх робити. Схиляю голови перед нашими героями. Прикладом для мене були саме вони. І тому не треба шукати кумирів далеко. Справжні герої, люди, які досягають своєї мети, живуть поряд із нами. Напевно, нам залишається тільки взяти їх за приклад, поставити собі мету і перемогти, в першу чергу, кожен сам себе. А перемігши себе, ми переможемо всі труднощі, які у нас можуть виникати, – вважає Роман Заставний.

Власне перемога над самим собою і була одним із головних завдань, яке поставили перед учасниками козацького проекту. За словами Віктора Мацикура, який відповідав за силові навантаження і випробовування, хлопцям довелося зібрати усю волю у кулак і  перемогти у собі всі слабкості.

– Перемогти у собі рабство власного «я», коли ти не можеш, коли ти не хочеш, коли ти втомлений, коли ти вранці прокинувся і відчуваєш, що не доспав, коли тобі треба кудись їхати, а ми виїжджали вночі, ми знімали і проводили ці випробовування абсолютно в різних умовах. Можна навіть сказати, що це була робота із стихіями: у нас є робота з водою, під водою, у воді, на воді, є робота з стихією металу, є робота із стихією вогню, дерева, каменю, – розповів Віктор Мацикур.

Загалом за літо було відзнято понад 80 годин «сирого» відео. Головний режисер проекту Олександр Дащенко обіцяє показати глядачам усі дрібниці та деталі.

– Хотілось показати про те, що у нас все-таки існує та Україна, і вона не є «забичена» і шароварна, як нас називають. Є музика, є зображення, є картинка, наша природа – це все повинно поєднатися у такий продукт, який хочеться просто з’їсти. Це і була основна задача, – наголосив режисер.

Саунд-треком телевізійного проекту стала пісня Сашка Положинського «Мій лицарський хрест». Власне таку назву має і саме шоу.

– Я переконаний, що це не лише перший  у Тернополі такий проект, і навіть не лише в Україні, це перший у світі такий проект. Я не думаю, що десь колись якийсь телеканал ще робив телевізійний проект, присвячений саме такому козацькому життю, такому козацькому вишколу, цим бойовим мистецтвам, які хлопці спочатку освоювали, а потім демонстрували. Я не думаю, що десь комусь в світі, крім нас, українців, створення такого проекту могло би бути цікавим, – вважає лідер гурту «Тартак».

Ігор Слюсарчук – один із учасників козацького шоу, а віднедавна ще й цьогорічний чемпіон світу з фрі-файту у суперважкій вазі – зізнався, що зніматися у проекті навіть йому було нелегко.

– Важко було зібратися силами, духом, оскільки багато було таких випробувань, що ми навіть не здогадувались, що нас чекає. Нам кажуть: «Зараз буде інтелектуальна битва». Ми налаштовуємось, а тут нас олією обмащують і ми починаємо боротися. І ніхто не знає, як і що треба робити. І вже під час самого процесу ми підлаштовувалися під все це, – розповів хлопець.

Під час кастингу учасників проекту обирали за доволі простими критеріями – це бажання і здоров’я. Із 60 охочих, віком від 15 до 30 років, у шоу потрапило лише 15. До речі, чодних фінансових винагород переможці не отримають.

– Вони мотивовані тим, що вони власним прикладом зможуть відірвати дуже багато чудових молодих від зневіри, відірвати їх від тієї не зовсім позитивної буденності, яка в нас є. Показати, що життя прекрасне і що життя в нашій Україні теж прекрасне. І що ми можемо їхати за кордон як переможці, не просто як туристи чи заробітчани, а як повноцінні члени цього суспільства, – підсумував організатор проекту Валерій Чоботар.

Додамо також, що козацький проект «Мій лицарський хрест»  відзнятий у форматі талант-шоу, який сьогодні є досить популярним на телебаченні. Обиратиме сімох фіналістів професійне журі, глядачі та за допомогою голосування в Інтернеті.

Адріана Макаренко

На фото: Крім учасників проекту та Сашка Положинського в президії “засвітився” Роман Заставний зі своєю командою