“Сухий закон” для своїх працівників запровадив на КП “Тернопільводоканал” його директор Володимир Кузьма. Нетверезий водоканалівець назавжди прощається з роботою.

“Для більшості державних комунальних підприємств з пострадянського періоду є традицією проблеми із кадрами. Люди під час роботи деколи зловживають алкогольними напоями. У нас також тривалий період була така проблема”, – зазначив Володимир Кузьма, повідомляє Gazeta.ua.

За його словами, коли зарплати були низькими, доводилося “миритися із негативними моментами” у роботі працівників.

“Ми маємо можливість зараз більше спеціалістів підібрати. І водночас ввести жорсткіші умови дисципліни на роботі”, – наголосив він.

Поштовхом для запровадження “сухого закону” стала лекція священиків УГКЦ про шкоду від алкоголізму. Потім провели ще зустріч із психологами та людьми, що вилікувалися від цієї хвороби.

Відтак щотижня у рейд по об’єктах водоканалу виїжджає спеціальна комісія. До її складу входять фельдшер водоканалу, провідний інженер з охорони праці і менеджер по роботі з персоналом.

Працівників перевіряють на вміст алкоголю з допомогою алкотесту. Якщо апарат фіксує, що сантехнік, слюсар, токар чи будь-який інший спеціаліст є нетверезим, на нього складають акт. Наступного дня він пише заяву на звільнення.

На підприємстві було сім випадків, коли через пиятику на робочому місці працівники залишилися без роботи.

Як повідомив провідний інженер з охорони праці Михайло Завадський, склад їхньої комісії є постійним.

“Ми всі працюємо за контрактом на роботі. Якогось плану, скільки п’яних треба зловити за місяць, і відповідної премії за це у нас немає. Приїжджаємо завжди несподівано. Через це люди на робочому місці не п’ють – бояться втратити роботу”, – сказав він.