Нахабства злочинцям не позичати, проте герой цієї кримінальної справи відзначився нетрадиційним підходом до злочинницького ремесла. Для того, аби поцупити чужий автомобіль, крадій викликав евакуатор.

Ось як розгорталися події відповідно до вироку суду. Десятого серпня цього року цей чоловік крокував нічним Тернополем. На автостоянці по вулиці Білецькій (неподалік податкової інспекції) побачив «Опель Омега» сірого кольору. Чому у раніше не судимого, одруженого, батька малої дитини, у голові зародився злочинницький план – цей чоловік не пояснив і у судовій залі: мовляв, хотів машиною доїхати додому. Однак такий намір навряд чи співрозмірний з подальшими зусиллями і ризиком.

По-перше, аби проникнути в автомобіль, зловмисник розбив люк, але через нього не зумів пробратися. Тоді розтрощив заднє скло. Хоч подія відбувалася о третій ночі, однак шум міг би хтось почути, адже центр міста ніколи не буває безлюдним. Пробравшись у салон, злодій так і не зумів завести авто. Ось тоді і викликав евакуатор. Сподівався, що на буксирі автівка заведеться.

Евакуатор протягнув іномарку до перехрестя Замкової-Грушевського, але двигун вперто мовчав. Злодій збагнув, що усі спроби марні, і залишив машину на острівку безпеки.

Та обставина, що у результаті зловмисник отримав, як мовиться, повний пшик, не вплинула на юридичну оцінку протиправного факту, адже відповідальність за статтею 289 Кримінального Кодексу (незаконне заволодіння транспортним засобом) настає, навіть якщо викрадач лише зрушив з місця на чужому авто.

Три роки позбавлення волі з відстроченням виконання вироку та із встановленням іспитового терміну на два роки – такий вирок прозвучав для винуватця у Тернопільському міськрайонному суді. Йому призначено також відшкодувати матеріальну шкоду у сумі 2790 гривень та десять тисяч гривень моральної шкоди.

Ольга КУШНЕРИК, «Свобода»