17-го грудня у Тернополі розпочався другий Всеукраїнський форум «Кінохвиля», триватиме він до 19-го грудня. Цього року форум проходить під назвою «Кінопрорив».

До обласного центру з’їхалися провідні режисери країни, представники Держкіно, відомі актори. Цей рік в нашій державі, а зокрема і в Тернополі, називають кінопроривом, оскільки було створено чимало якісних фільмів.

«Саме у 2017-му українське кіно нарешті зрушилося з мертвої точки. Кінотворці почали активно працювати над тим, щоб наші глядачі побачили справжнє якісне українське кіно. Ну і врешті українське кіно вийшло із певного застою. Зараз українське кіно впевнено дивиться у майбутнє. І такі заходи допомагають йому ще більше розвинутися. Радує те, що місто Тернопіль почало активно працювати над створенням кіно. Маю надію, що далі все піде набагато активніше», – відзначив голова Держкіно Пилип Іллєнко.

Під час форуму «Кінохвиля» було проведено чимало майстер-класів від метрів кіно, а також допрем’єрних показів фільмів. Упродовж форуму вхід залишається вільним. Загалом тернополянам презентували майже 30 фільмів, серед яких і номіновані на премію «Оскар».

Окрім цього наразі тривають кастинги для творців українського кіно.

       Софія Романська