Національно-патріотичне виховання – основа навчання у школі, вважає педколектив тернопільської школи №19. Тут створили музейну кімнату, присвячену Національно-визвольним замаганням та Українській постанській армії. Щорічно з особливо урочисто відзначають у школі річницю створення УПА, а старшокласникам організовують екскурсію в Антонівці Шумського району у музей просто неба «Штаб ОУН–УПА «Волинь–Південь».
Учнів школи №19 виховують справжніми патріотами. Їм за приклад ставлять підпільників-повстанців. Тут розповідають про УПА не лише на уроках історії. Школярі вчать повстанські пісні, роблять стінгазети і проводять найрізноматніші заходи. Знають про УПА навіть найменші учні, – повідомляє TV-4.
– Я знаю, що наші воїни УПА були дуже сильні і сміливі. Вони боролися за незалежність України, – розповіла учениця школи №17 Тернополя Анастасія Ярема.
Улюблена подія школярів – поїздка у музей УПА в селі Антонівці на Шумщині. Така традиція існує у дев’ятнадцятій школі Тернополя вже близько п’ятнадцяти років.
До відзначення шістдесят дев’ятої річниці УПА учні дев’ятнадцятої школи провели цілу серію заходів. Окрім поїздки в Антонівці, діти позмагалися в конкурсі повстанських пісень та поезії, організували святковий концерт.
– Я вважаю, що одним із найважливіших виховних моментів у нашій роботі є виховання майбутніх громадян, патріотів нашої держави. Без цього навіть і знання, які ми даємо в школі, не будуть мати великого значення. Ми можемо навчити дітей багато наук і дати багато знань, але якщо вони не будуть патріоти держави, покинувши державу, ми не отримаємо жодного позитиву з тих знань нема, – каже директор школи №19 Тернополя Ганна Ярема.