Донедавна денний стаціонар Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги тіснився в невеличкій будівлі на території закладу. Лабораторії, відділення функціональної діагностики містилися в інших корпусах, що створювало незручності для пацієнтів. Днями відділення денного стаціонару переїхало у ретельно відремонтоване та більш просторе приміщення на першому поверсі лікарні, пише «Вільне життя».

Як розповів головний лікар міської комунальної лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський, в оновленому відділенні – 40 ліжок. Тут обслуговуватимуть  хворих неврологічного, терапевтичного і хірургічного профілю, які не потребують цілодобового перебування в стаціонарі.

Вони приходитимуть на кілька годин, щоб отримати фізіотерапевтичні процедури та інші призначення лікаря. До послуг пацієнтів – затишні палати з новими ліжками й жалюзями на вікнах, зручна маніпуляційна.

Щиру подяку висловили медики усім, хто сприяв новосіллю. Зокрема, фірмі «Герда» – за меблі і зроблений на совість ремонт, підприємцям – подружжю Демкурів, Юрію Козоглу, сім’ї Шампанюків. Серед спонсорів – й представники фармацевтичних фірм «Гедеон Ріхтар», «Скан біотек», «Фармак», «Берлін хімі», «Тева», «Нікомед».

– Поліпшення охорони здоров’я є одним із пріоритетних напрямків роботи міської влади, – зазначив голова Тернополя Сергій Надал. – Це новосілля – підтвердження того, що навіть в умовах, коли держава недостатньо фінансує медицину і немає коштів ні на ремонт, ні на закупівлю нового обладнання, спільними зусиллями можна багато зробити.

До проекту долучився й міжнародний фонд ЮНЕСКО. Як розповів його представник у Тернополі Віталій Семенюк, за сприяння Тернопільського міського голови з Франції в оновлений заклад доставили два функціональні ліжка й три інвалідних візки. Невдовзі надійде новий гуманітарний вантаж.

За словами Ростислава Левчука, в Тернополі у денних стаціонарах налічують 190 ліжко-місць. Видатки на перебування тут хворих у десятки разів менші, ніж в звичайних умовах лікарні. У високорозвинених країнах 80 відсотків медичної допомоги надають у поліклініках та денних стаціонарах і лише 20 відсотків пацієнтів, які потребують спеціалізованої медичної допомоги, лікують в стаціонарах.

– У старому відділенні, що функціонувало 15 років, все виглядало дуже похмуро. Тепер денний стаціонар кардинально змінив вигляд, – ділились радістю пацієнти. –  А в комфортних умовах й одужуєш швидше.