У Чорткові пікетували чорнобильці. Ті, хто ліквідовував аварію і постраждав від наслідків Чорнобиля прийшли під стіни Чортківської районної ради та адміністрації, аби висловити незадоволення ситуацією, що склалася з виплатою пенсій. Чорнобильці вимагали виконання закону України про статус і соціальний захист людей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Якщо їх вимоги не виконають, учасники акції протесту пообіцяли діяти радикальніше, – повідомляє TV-4.

“Пенсіонерам копійки, а собі – мільйони”, “Геть брехунів із влади”, “Руки геть від Чорнобильського закону”, – з такими плакатами сьогодні під стіни Чортківської районної ради та адміністрації прийшли постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи. На Тернопільщині до зони посиленого радіаційного екологічного контролю належать десять населених пунктів в Заліщицькому і Чортківському районах. В них живе близько п’ятдесяти двох тисяч людей, з них тринадцять з половиною тисяч – діти. На Чортківщині близько дванадцяти тисяч пенсіонерів- постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Люди обурені ситуацією, що склалася з виплатою пенсій.

– Вісім років я по операціях, груди вирізали. Пообіцяли мені на жовтень гроші, але до цього часу я їх не отримую. Маю вісімсот гривень пенсію, тепер додали тисячу, а більше я ніяких грошей не взяла. Я інвалід другої групи, – розповіла постраждала вналідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії Ольга Садовська.

– Тут на цих мітингах вони нам весь час говорили, що ми віддамо, хоча б до тієї постанови, яка вийшла в липні місяці. І до цього часу стоїть нараховано, але ми ті гроші не отримали. Тут я не знаю який процент, але дуже багато людей онкохворих. А Ви знаєте, яке життя з таким захворюванням, – скаржиться постраждала вналідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії Марія Пасечко.

На Чортківщині заборгованість щодо пенсійних виплат постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС становить близько тридцяти п’яти мільйонів гривень. Чорнобильці не розуміють чому Пенсійний фонд не виконує рішень суддів і не виплачує грошей.

– Рішення суддів поступають і до сьогоднішнього дня. Всі ці рішення суду нами опрацьовані, по кожному рішенні суду, для кожного пенсіонера перерахунок зроблений. Але оскільки фінансування на ці кошти не надходять, тому і виплати за рішеннями суду не проводяться, – пояснила перший заступник начальника управління ПФУ в Чортківському районі Лорітта Бобак.

Леся Герас – вдова постраждалого від Чорнобиля не раз брала участь в акціях протесту як в Чорткові, так і в Києві. Жінка обурена звинуваченнями, що чорнобильці на Чортківщині отримують близько двадцяти чотирьох тисяч гривень пенсії і каже, найвищий її розмір у ліквідаторів – близько восьми тисяч гривень.

– Люди підніміть руки, хто з вас отримує більше 24 тисяч пенсії? Немає і не було в нас таких. По всій Україні пенсії заплатили до першого листопада, нам перестали платити – серпень, вересень і жовтень, – переконує вдова постраждалого вналідок Чорнобильської катастрофи Леся Герас.

Єдина вимога пікетувальників в Чорткові – вчасна виплата пенсій постраждалим внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції. У разі невиконання вимог, акції протесту будуть більш масовими, казали люди, які прийшли під стіни Чортківської районної ради та адміністрації.

– Серце кров’ю обливається не тільки за себе, а й за тих людей, які сьогодні отримують по вісімсот гривень пенсії і мають прожити так, як ці наші верховні мужі проживають на тисячі, сотні тисяч гривень. Тому я, як ліквідатор і всі решта нашої спілки підтримуємо такі акції і 26 числа вийдемо, будемо боротися до тих пір, поки не доб’ємося своїх законних прав, які є в нашій країні, – каже ліквідатор аварії на ЧАЕС Ігор Кіницький.

Читайте також:

Голова облради в робочий час пікетував адміністрацію в Чорткові