Після нетривалої паузи на Тернопільщині знову відновилася ситуативна співпраця ПР і “Батьківщини”. Нагадаємо, що рік тому представники цих партій спільно обрали керівництво Зборівської та Підгаєцької райради. 

Тепер, очевидно, черга дійшла до Бучацької райради.  На сесії 11 листопада в основному силами “блакитно-сердечної каоліції” проголосоване рішення про звільнення з посади заступника місцевої райради Василя Вонсяка.
“Жертва змови” змови представляє ВО “Свобода”, а головою райради є представник іншої опозиційної партії – “Батьківщини” – Олег Михайлів. Щоправда,  до порядку денного питання про висловлення недовіри заступнику голови Бучацької районної ради вніс депутат від Партії регіонів.
У заяві розпосюдженій прес-службою “Свободи” йдеться про “грубе порушення регламенту районної ради, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад”. Партія планує відправити відповідні петиції в прокуратуру та міліцію. Зокрема, захисники Вонсяка вважають,  що депутати не були ознайомлені з  проектом рішення із цього питання і не була дотримана процедура обговорення. Свободівці також апелють, що  звільнений не був присутній на сесії у зв’язку з хворобою. Відповідно, він не мав можливості ні апелювати, ні дати відповіді на звинувачення на його адресу.
“Для того, аби люди не знали правди про те, що відбувається у сесійній залі, засідання вирішили провести у закритому режимі, – йдеться у прес-релізі ВО “Свобода”. “Всередину не впускали депутатів інших місцевих рад, помічників депутатів, представників ЗМІ. Голова райради не звертав уваги на численні зауваження щодо порушення прав, гарантованих законами”.
За питання про висловлення недовіри проголосували 46 депутатів. Зокрема, представники “Свободи”  стверджують, що це були депутати з Партії регіонів, Аграрної партії, БЮТу та «Фронту Змін», а також по одному депутату від УНП і Соцпартії.
Чому так сталося? Версій може бути кілька. Найбільш вірогідна – на бютівського голову “натиснули” регіонали, у яких в області вся повнота влади. Не виключено, що аргументи могли бути ті ж, що й до його однопартійця голови райради з Теребовлянщини Василя Попка.  Боротися проти  тотального наступу партії влади керівник Бучаччини не наважився. Можливо, статус “високопоставленої тушки” привабливіший.
Версія друга – цинічний розрахунок бютівців та регіоналів. Знайшли голоси, знайшли сателітів та провернули взаємовигідну авантюру. Михайлів на певний час залишиться єдиним легітимним обраним керівником райради,  а регіонали -можливість заповнити вакансію власними кадрами.
В обох випадках ми маємо справу з новою стадією “тушкування” місцевого самоврядування. Очевидно, у такий партія влади прагне до повної монополізації адмінресурсу напередодні виборів-2012.