У вересні проходив місячник добровільної здачі зброї. Про те, що тримають наші краяни у сховках небезпечні предмети, свідчать результати проведених заходів – здано понад 170 одиниць різнокаліберної зброї.

Серед арсеналу – зброя армійського взірця, мисливська нарізна і гладкоствольна, холодна зброя, майже тисячу боєприпасів, півсотні спеціальних засобів.

Житель Підволочиського району, приміром, здав нарізну дрібнокаліберну гвинтівку, яку придбав хтось з його родичів ще понад півстоліття тому. Зброя була незареєстрована, тож чоловік вирішив позбутися зайвих клопотів, здавши небезпечний предмет правоохоронцям. Так само вчинив тернополянин. Він добровільно відмовився від мисливської рушниці. А житель Зборівщини вирішив узаконити свої права на носіння газового пістолета. Тому, принісши придбаний за кордоном “Вальтер” до місцевого райвідділу, він отримав консультацію з приводу подальшої реєстрації спецзасобу.

Скориставшись профілактичними заходами, громадяни не лише уникнули будь-якої відповідальності, а й мали змогу стати законними власниками зброї: зареєстровано в особисте користування 38 спецзасобів, вирішується питання про реєстрацію ще 29 одиниць.

Звідки ж в населення беруться такі небезпечні предмети? Аналізуючи результати місячника, можна стверджувати: левова частка зброї – це відгомін війни, решту або привезена з-за кордону, або ж придбана у минулі роки.