У США скасують Green card ?У США налаштовані припинити еміграцію через виграш лотереї. До конгресу внесений законопроект, що відміняє розіграш Green Card. Такі лотереї в США проводяться щороку, завдяки них 55 000 громадян інших країн отримують посвідку на проживання в Штатах: вони можуть користуватися всіма правами громадянина США, крім права голосу.

.

Відповідний закон у середу вніс на розгляд конгресу юридичний комітет США.

«Це запрошення для шахраїв і шанс для терористів», – пояснив свою пропозицію відмовитися від розіграшу Green Card голова комітету Лемар Сміт.

У 2010 році, пише Associated Press, у лотереї брали участь 15 млн чоловік, «зелену карту» отримали 55 тисяч. Мета програми, на думку Сміта, виконана. Лотерея повинна була «урізноманітнити національний склад іноземців, що в’їжджають в США», і з 1995 року по ній в країну приїхали вже 785 тис. чоловік.

Відмова від розіграшу видів на проживання підтримують більшість республіканців. Демократи ж вважають, що зі скасуванням лотереї знизиться кількість легальних мігрантів, у тому числі з Африки.

Green Card – це «картка особи, що постійно проживає в США». Спочатку карта була зеленого кольору, тому її стали називати Green Card. Зараз колір змінився на рожевий, але назва залишилася. Грін-карта дає право на постійне проживання на території США і право на працевлаштування. Її власник може жити в Штатах скільки завгодно довго і користуватися всіма правами громадянина США, крім права голосу. Також є деякі обмеження на перебування за межами Сполучених Штатів. Лотерея Green Card була розроблена для країн з низьким рівнем еміграції в США. Щороку виділяється квота в 50 тис. імміграційних віз для мешканців інших країн. Список цих країн щорічно визначає американський уряд, аналізуючи статистику.

У законопроекту великі шанси на успіх. Громадськість США налаштована негативно до нових емігрантів після фінансової кризи.

За цією програмою до США виїхали сотні мешканців Тернопільської області. Тепер, тим хто хоче “американської мрії” доведеться шукати інших шляхів.