Зазвичай близько 15 жовтня у Тернополі починають опалювалий сезон. Залишилось менше місяця, а комунальники у тривозі – збиткові тарифи на їх послуги заважають “Тернопільводоканалу” і “Тернопільміськтеплокомуненерго” готуватись до зими належно. Якщо з технічною готовністю ще так-сяк, то борги за енергоносії можуть зупинити діяльність цих підприємств будь-якої миті, – повідомляє телеканал TV-4.

.

Міська влада проблему визнає, та вплинути на Національну комісію регулювання ринку комунальних послуг, аби та якнайшвидше затвердила нові тарифи, тернопільська влада не може.

– Залишився місяць до опалювального сезону. Підприємства міста мають високий ступінь готовності, але одночасно ми не можемо підходити до опалювального сезону виключно на плечах комунальних підприємств – наростає заборгованість по заробітній платі, наростають проблеми економічного характеру. Зараз, підкреслюю, якраз міжсезоння, коли можна виконувати роботи, але ми не зможемо виконати ці роботи в повному обсязі. В нас немає особливих загроз щодо опалювального сезону, але ситуація серйозна, – каже  заступник міського голови Тернополя Владислав Стемковський.

Проект нових тарифів і “Тернопільводоканал”, і “Тернопільміськтеплокомуненерго” до Києва подали, та там не поспішають із їх затвердженням. Як результат, каже міська влада Тернополя, перше півріччя 2011-го “Тернопільміськтеплокомуненерго” завершило зі збитками понад три мільйони, водоканал – у два мільйони шістсот тисяч гривень.

– З технічної точки зору ми все-таки намагаємося забезпечити повну готовність підприємства. З точки зору економічної ви повинні розуміти: якщо в нас і тепломереж будуть борги чи перед енергетиками, чи перед газовиками, це означає, що в будь-який момент є юридична підстава припинення надання послуг. З точки зору економічної, в нас є серйозні проблеми, – зазначає директор КП “Тернопільводоканал” Володимир Кузьма.

Аби хоч якось зменшити наростання боргів, працівники “Тернопільводоканалу”, яким вже практично місяць затримують зарплатню, йдуть у відпустки за власний рахунок.

– Підприємство спільно з профспілковим комітетом прийняли рішення про обмеження нарахування розміру премій. Тобто, ми свідомо відмовляємося від тих зарплат, які мали раніше, для того, щоб не нарощувати збитки. Але ми повинні розуміти, що ця економія має межу і всіх тих збитків, які спричинені невідповідністю тарифів, ми не можемо покрити такими засобами, – каже Володимир Кузьма.

Поки що підстав не почати опалювальний сезон у Тернополі з технічних причин комунальники і влада не бачать. Як буде з економічними причинами, кажуть, – побачимо.