“Ми так гарно підтримали владу, що аж небо прояснилося”, – каже російською ведучий зі сцени антимайдану.

Жінка в Маріїнському парку тримає у руках аркуш паперу з роздрукованими прізвищами мітингувальників. Проводить перекличку і ставить галочку біля кожного, хто є на місці…

Коли помічає, що я фотографую цю процедуру, відразу ховає аркуш за спиною чоловіка, який стоїть поруч. Вони чекають поки я відійду, а тоді далі продовжують перекличку.

Зі сцени лунає музика та промови. Біля Маріїнського палацу, під охороною чотирьох автобусів «Беркуту» та кількох блокпостів міліціонерів, триває мітинг в підтримку влади.

Потратити туди не просто. На вході охорона. Запитують звідки я і з ким приїхав. Показую посвідчення журналіста.

– А откуда вы? Из какого города? – запитують чоловіки на вході.

Розумію, що Тернопіль навряд чи їм сподобається. Кажу, що я з Вінниці. Кілька секунд хлопці думають, перевіряють, що у фотографа під курткою та пропускають.

Всередині лунає дуже голосна музика. Чути естрадні пісні українською мовою. Кількасот людей стоять під сценою. Ще приблизно стільки ж відпочивають у наметовому містечку. Мітингувальники – звичайні люди, типові мешканці Східної України. Є багато молоді: хтось у спортивних костюмах, хтось у джинсах. Молодь копає м’ячика, ставши у коло. Також э багато людей середнього віку.

Дехто гріється біля бочок з вогнем. Поруч димить польова кухня та розкладені армійські намети.

На наметі напис російською мовою: “Щоб запобігти виникненню інфекцій (як на майдані) провітрювання наметів кожних 30 хвилин”.

Молоді люди, які стоять при вході і справді вірять, що майдан Незалежності «гине» від масових інфекції. І що провітрювання наметів може врятувати від них. Хлопці, які стоять в охороні Севастопільського намету кажуть, що тут часто відбуваються провокації.

– Ось бачите ці лавочки – їх притягнули вночі до паркану хлопці з Євромайдану, – каже російською мовою охоронець. Називатися та фотографуватися він відмовляється. – Наскладали їх біля паркану. Хотіли якусь барикаду робити чи що. Але коли ми вийшли, вони втекли. Також часто під сценою Євромайданівці вигукують свої гасла та роблять інші провокації. Але ми їх виводимо геть.

Цікаво, що на цій акції біля вогнища сидять чоловіки у чорних масках на обличчі. Ніхто їх провокаторами не вважає.

Врешті, близько 17.00 концерт закінчується.

– Ми так гарно підтримали владу, що аж небо прояснилося, – каже російською мовою зі сцени  ведучий. І оголошує про кінець мітингу-концерту.

Учасників формують у колони і вони йдуть на місце ночівлі. Молоді люди жартують, сміються та перемовляються між собою. Звичайні студенти, анітрохи не схожі на найнятих бритоголових спортсменів «тітушок», провокацій яких остерігаються на Євромайдані.

Віталій Дерех, “20 хвилин

[youtube1]bQXWbGSsVWs[/youtube1]