Через складне матеріальне становище міська рада звільнила комунальне підприємство «Тернопільводоканал» від плати за землю на 3 місяці.
Площа земельних ділянок, якими тимчасово безоплатно користуватиметься водоканал, становить майже 632 тисячі квадратних метрів. Це дасть можливість зекономити підприємству понад 100 тисяч гривень.
Виявляється, у борги «Тернопільводоканал» деяким чином загнала попередня влада.
– На сьогодні в тарифі не передбачено повного відшкодування земельного податку і в певній мірі до цього дотична Тернопільська міська рада, щоправда попереднього скликання. Коли в 2010 році вони прийняли рішення, причому посеред бюджетного року, про те, щоб нарахування земельного податку проводити із урахуванням грошової оцінки землі. Коли така грошова оцінка була проведена нам довелося сплачувати майже удвічі більше, ніж ми платили до цього. А відтак в тарифи, які діяли в минулому році, які сьогодні хоч частково і переглянуті НКРЕ, але не відшкодовують в більшому розмірі земельний податок, ніж той, який був закладений в минулому році. І в нас по цифрах вийшло, що коли нарахування суто по землях, які розташовані в місті Тернополі, в 2010 році склали приблизно 415 тисяч гривень, то тарифом було відшкодовано тільки 233 тисячі гривень. Тобто 181 тисяча одразу прямо лягла на збитки підприємства, оскільки не було джерела відшкодування цих затрат, – пояснив ситуацію директор «Тернопільводоканалу» Володимир Кузьма.
Не платитиме за землю комунальне підприємство з травня по липень.
– Економія, яка очікується в цьому випадку, це близько 130 тисяч гривень. Але ще раз хочу наголосити, що в принципі це ті кошти, які і не були передбачені у нашому тарифі, а відтак ми просто зазнаємо менших збитків, ніж прогнозувалося. Надалі, я так розумію за логікою міської ради, або нам вдасться все-таки переглянути тариф і привести його у відповідність, у тому числі і в частині врахування затрат на сплату земельного податку в тому розмірі, який зараз передбачений. Або нам знову доведеться у другому півріччі звертатись до міської ради з таким проханням, щоб частково зменшити навантаження по земельному податку і щоб ці нарахування не лягали прямо на збитки підприємства, – додав Володимир Кузьма.
Додамо, що у минулому році «Тернопільводоканал» зазнав збитків на 430 тисяч гривень. На 2011-й рік прогноз ще більш не втішний – комунальне підприємство очікує на збитковість близько 3 мільйонів гривень.